Naga Markets

Mo-BRUK wszedł w skład WIG-ESG! Spółka zamierza kontynuować prace nad zrównoważonym rozwojemPo sesji 17 czerwca 2022 r. została przeprowadzona rewizja kwartalna portfeli indeksów giełdowych, w tym WIG-ESG. W efekcie w jego skład wszedł Mo-BRUK, lider polskiej branży przetwarzania odpadów przemysłowych.

Mo-BRUK wdraża strategię ESG

– Spółka cieszy się aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, w tym zagranicznych, którzy szukają podmiotów budujących gospodarkę obiegu zamkniętego, mających wysokie standardy ESG w swoim DNA. Mo-BRUK, mając na uwadze powyższe aspekty, zakłada wprowadzenie raportowania w standardzie ESG. Spółka zamierza kontynuować prace nad zrównoważonym rozwojem swojego biznesu w obszarze ładu korporacyjnego, zasad etycznych, odpowiedzialności wobec społeczności lokalnych i ochrony środowiska oraz jakości świadczonych produktów i usług. Obecność spółki zajmującej się gospodarką odpadową na warszawskim parkiecie znajduje uznanie u partnerów biznesowych, takich jak samorządy lub firmy wytwarzające odpady, ponieważ oferujemy transparentność, bezpieczeństwo ekologiczne i prawne– mówi Henryk Siodmok, prezes elekt Mo-BRUK-u.Strategia spółki bazuje na koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe. Zgodnie z taką ideą Mo-BRUK przetwarza odpady, które – wydawać by się mogło – nie mają żadnej wartości, jak np. frakcję palną z odpadów komunalnych, z której sortownie już wysegregowały surowce wtórne, co przetwarzane jest na paliwa alternatywne czy niebezpieczne odpady nieorganiczne, jak np. pyły po procesach termicznych. Te z kolei służą do produkcji kruszyw syntetycznych. Działania Mo-BRUK-u, poza tym, że przyczyniają się do wykorzystania odpadów jako surowców, ukierunkowane są również na oszczędne gospodarowanie surowcami naturalnymi, takimi jak węgiel czy kruszywa naturalne.

Metodyka indeksu WIG-ESG bazuje na portfelach indeksów WIG20 oraz mWIG40, przy czym nowe spółki są dodawane do WIG-ESG po sesji w trzeci piątek marca, czerwca, września i grudnia, odpowiednio na podstawie list uczestników WIG20 i mWIG40 po ostatniej sesji stycznia, kwietnia, lipca i października.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pzu | mbank akcje notowania | wig20 notowania | gpw azoty | kurs liry tureckiej prognozy 2021 | kurs rubla do złotówki | kurs huf |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here