Naga MarketsMo-Bruk spodziewa się wzrostów we wszystkich segmentach w tym rokuMo-Bruk spodziewa się wzrostów we wszystkich segmentach prowadzonej działalności w kolejnych kwartałach tego roku, poinformował wiceprezes Wiktor Mokrzycki.

Mo-Bruk przewiduje wzrosty we wszystkich segmentach prowadzonej działalności

“Pierwszy kwartał 2021 r. oceniamy pozytywnie. Nasze oczekiwania w zakresie rosnących stawek za przetwarzanie i składowanie odpadów oraz pojawiania się licznych przetargów dotyczących zagospodarowania odpadów nielegalnie zgromadzonych materializują się. Dodatkowo, w przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się deklaracje dotyczące przystosowywania elektrociepłowni do spalania paliw alternatywnych (RDF), które produkuje spółka z frakcji palnej odpadów komunalnych i przemysłowych” – powiedział Mokrzycki, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ocenił, że w ten sposób powiększa się kolejny rynek, na którym działa Mo-Bruk.

“Jesteśmy pozytywnie nastawieni do kolejnych kwartałów bieżącego roku. Spodziewamy się wzrostów we wszystkich segmentach prowadzonej działalności. Pod względem mocy przerobowych i możliwości technologicznych jesteśmy gotowi na obsłużenie rosnącego popytu na nasze usługi – podsumował wiceprezes.

Mo-Bruk: Lata 2021-2022 powinny być intensywne w zakresie akwizycji

Mo-Bruk jest zainteresowany akwizycjami i zakłada, że lata 2021-2022 powinny być intensywne w tym zakresie, podała spółka.

“Mo-Bruk 30 marca 2021 r. zawarł umowę z Deloitte na doradztwo w zakresie analizy rynków zagranicznych oraz transakcji M&A w Polsce. Spółka zidentyfikowała kilka celów akwizycyjnych i zakłada, że lata 2021-22 powinny być intensywne w tym zakresie” – czytamy w komunikacie.

Firma jest zainteresowana zakładami działającymi w obszarze stabilizacji odpadów nieorganicznych oraz spalarniami odpadów niebezpiecznych i medycznych. Nie wyklucza przejęć w nowych dla siebie segmentach, tzn. podmiotów zajmujących się przetwarzaniem odpadów w innych technologiach, podano także.

Mo-Bruk w 2012 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Jego głównym biznesem jest gospodarka odpadami – zestalanie odpadów, produkcja paliwa alternatywnego i spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 178,46 mln zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here