Naga Markets

Mo-bruk saMo-BRUK, lider polskiej branży przetwarzania odpadów przemysłowych, otrzymał od organu samorządowego pozytywną decyzję środowiskową dla rozbudowy zakładu w Niecwi. Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na rozbudowie i przebudowie miejsc przetwarzania i magazynowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w istniejącej instalacji na terenie Zakładu Odzysku Odpadów w Niecwi.

Mo-BRUK szykuje się do poszerzenia inwestycji

Instalacja służy do produkcji kruszywa syntetycznego – wyrobu budowlanego. W ramach rozbudowy i przebudowy przewidziano budowę nowych obiektów oraz koniecznej infrastruktury, dostosowanie i modernizację istniejących obiektów czy urządzeń. Zmianie ulegnie również zdolność produkcyjna przetwarzania w instalacji – ze 100 tys. ton na 140 tys. ton w ciągu roku. Każde kolejne zwiększenie zdolności produkcyjnej przetwarzania odpadów w instalacji powyżej 140 tys. ton w ciągu roku będzie wymagało uzyskania nowej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Maksymalna roczna produkcja granulatu cementowego wynosić będzie 336 tys. ton rocznie.

Uzyskanie decyzji środowiskowej dla rozbudowy zakładu w Niecwi to poważny krok
w procesie inwestycyjnym ukierunkowanym na zwiększenie mocy produkcyjnych
w istniejących zakładach o blisko 80 proc. w spalarniach i o 65 proc. w zestalaniu
i stabilizacji. Łączną wartość inwestycji na lata 2022-24 szacujemy na 200-210 mln zł
– komentuje Wiktor Mokrzycki, wiceprezes Mo-BRUK-u.

W ostatnim czasie Mo-BRUK otrzymał również zmianę pozwolenia zintegrowanego dla zakładu w Karsach, które otwiera spółce drogę do modernizacji spalarni.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWyniki JP Morgan Chase przekroczyły prognozy analityków. Na rynku panuje jednak strach
Następny artykuł“Long USD” najpopularniejszym zakładem wśród zarządzających funduszami, ankieta BofA
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here