Naga MarketsMo-Bruk miał 28 mln zł zysku netto, 35,82 mln zł zysku EBIT w I kw. 2021 r.Mo-Bruk odnotował 28 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 15,76 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Mo-Bruk przedstawia swoje wyniki finansowe

“Korzystne trendy wynikowe obserwowane w 2020 r. są kontynuowane w bieżącym roku. W I kwartale zwiększyliśmy zarówno sprzedaż, jak i rentowność biznesu. Rynek nam sprzyja – obserwujemy dużą liczbę przetargów dotyczących zagospodarowania odpadów. Równocześnie stawki za przyjęcie odpadów rosną. Pozostajemy optymistami w zakresie wyników osiąganych w kolejnych kwartałach” – skomentował prezes Józef Mokrzycki, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 35,82 mln zł wobec 19,41 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA sięgnęła 37,2 mln zł (+77,7% r/r).

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 60,41 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 38,36 mln zł rok wcześniej.

Na koniec marca 2021 r. grupa Mo-Bruk dysponowała 71,5 mln zł gotówki. Wskaźnik zadłużenia finansowego netto do EBITDA wynosił na koniec marca bieżącego roku -0,6 (gotówka netto), podano także.

W I kwartale 2021 r. firma zagospodarowała ponad 56 tys. ton odpadów, najwięcej w ramach segmentu zestalania i stabilizacji odpadów (blisko 35 tys. ton), przed produkcją paliw alternatywnych (ponad 14 tys. ton) oraz spaleniem odpadów niebezpiecznych i medycznych (ponad 7 tys. ton).

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2021 r. wyniósł 25,26 mln zł wobec 16,59 mln zł zysku rok wcześniej.

W nawiązaniu do informacji z końca kwietnia spółka podała, że wspólnie z doradcą – firmą Deloitte – analizuje rynek polski pod kątem celów akwizycyjnych. Obecnie weryfikuje kilka potencjalnych podmiotów do przejęcia. Ponadto, Deloitte w ciągu najbliższych tygodni zakończy prace nad raportem związanym z optymalnymi opcjami rozwoju w obszarze akwizycji poza granicami Polski.

invest

“Zamierzamy kontynuować prace nad zrównoważonym rozwojem biznesu w obszarze ładu korporacyjnego, zasad etycznych, odpowiedzialności wobec społeczności lokalnych i ochrony środowiska oraz jakości świadczonych produktów i usług. Systematycznie pracujemy nad rozwojem technologii oraz wzrostem efektywności procesu przetwarzania odpadów, m.in. w ramach działań B+R prowadzonych w naszym laboratorium. Opracowując bardziej nowoczesne procesy przetwarzania odpadów, poprawiamy zarówno nasze wskaźniki finansowe, jak i przyczyniamy się do polepszenia jakości środowiska, wpisując się w koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym” – podsumował wiceprezes Wiktor Mokrzycki.

Mo-Bruk w 2012 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Jego głównym biznesem jest gospodarka odpadami – zestalanie odpadów, produkcja paliwa alternatywnego i spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 178,46 mln zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here