Naga MarketsSekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin w wywiadzie dla stacji CNBC mówi, że poczyniono znaczące postępy w ostatnich negocjacjach handlowych między USA i Chinami.


W przeprowadzonej rozmowie zwracał uwagę przede wszystkim na następujące kwestie, które mają zdecydowanie złagodzić obecne napięcie:

  • Znaczące zwiększenie eksportu z USA do Chin
  • Omówienie obniżenia taryf celnych z Chinami
  • Potencjalna szansa na zwiększenie eksportu energii do Chin
  • Obopólna zgoda na zawieszenie nowych ceł, nałożonych w trakcie eskalacji konfliktu

Mnuchin jednocześnie podkreślał, że konflikt nigdy nie przyjął wymiaru wojny handlowej, tak jak opisywały ją w ostatnich miesiącach media – sam woli określenie sporu. Przyznaje, że strona amerykańska posiada jednomyślny głos w negocjacjach, a prezydent Donald Trump nie dyktował żadnych warunków amerykańskiej rewizji sankcji wobec ZTE.

Kolejnym krokiem rozmów ma być wizyta sekretarza ds. handlu Wilbura Rossa, który w Chinach będzie uzgadniał dalsze procesy negocjacyjne. W zakresie negocjacji NAFTA ciągle mowa o istotnych, otwartych kwestiach. Stany Zjednoczone koncentrują się na nowej umowie NAFTA, którą Kongres musiałby zatwierdzić ale może rozważyć możliwą “odchudzoną” umowę zamiast pełnej umowy NAFTA nie wymagającej akceptacji przez Kongres.

Sekretarz Steven Mnuchin nie podał więcej szczegółów na temat towarów lub kwoty, jaką Chiny są skłonne uzgodnić na podstawie koncesji. Jednak fakt, że nagłówki gazet cytują ten wywiad udzielony stacji CNBC na początku handlu w Ameryce Północnej powinien nadać pozytywny ton rynkowi akcji w dalszej części dnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here