Naga Marketsrbs logo

Royal Bank of Scotland w swoim najnowszym komentarzu walutowym stwierdza, że im mniej dowiemy się z najbliższego sprawozdania z posiedzenia FOMC, tym lepiej dla USD. W jaki sposób argumentują to analitycy banku?


Sam bank widzi małe szanse na gwałtowną zmianę w języku oświadczenia FOMC i nie oczekuje jakiejkolwiek zmiany polityki monetarnej Stanów w tym, miesiącu. “Oczekujemy, że samo sprawozdanie będzie miało podobny wydźwięk do półrocznego oświadczenia prezes FED Janet Yellen prze Kongresem oraz poprzedniego, czerwcowego raportu ze spotkania FOMC.” – oświadcza w swoim komentarzu Royal Bank of Scotland.

Zdaniem banku, oświadczenie które nie wniesie nic nowego, lub wniesie niewiele nowych czynników powinno być umiarkowanie pozytywne dla wyceny USD. Rynek już wycenia w 34% szanse na wrześniową podwyżkę – przypomina RBS. Jednocześnie, niedźwiedzie na EUR/USD nie mogą za bardzo oprzeć się na bardziej jastrzębim języku FED, gdyż sama Rezerwa wydaje się być bardzo jednomyślna (i jednocześnie ostrożna!) przy orzekaniu terminu pierwszej podwyżki. Nadal jednak oczekujemy, że to właśnie na jesieni nastąpi zmiana w polityce monetarnej Stanów, a która nie jest naszym zdaniem do końca wyceniona przez rynek – zdradza bank – zatem jakikolwiek manifest takiej możliwości ze strony FED na pewno skutkowałby sporą aprecjacją USD.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here