Naga MarketsOpera House w Sydney, AustraliaDolar australijski (AUD) umocnił się po ostatniej aktualizacji polityki Banku Rezerw Australii (RBA). Pomogło to podnieść kurs pary AUD/USD z powrotem do 200-dniowej średniej kroczącej na poziomie 0,7575. Ekonomiści z MUFG Banku spodziewają się, że po oświadczeniu RBA „aussie” odnotuje dalszy łagodny wzrost. Z kolei eksperci z Societe Generale uważają, że RBA nie jest w stanie zapobiec kolejnym wzrostom AUD, jeśli ceny surowców pozostaną wysokie.

Kurs dolara (AUD/USD) umocni się, gdy RBA robi miejsce polityce Fed – MUFG

RBA dziś z rana ogłosił, że od września zacznie stopniowo ograniczać swój program QE. Jednocześnie zauważono, że jest to reakcja na silniejsze niż oczekiwano ożywienie gospodarcze i lepsze perspektywy, dostosowując tygodniową kwotę zakupu aktywów.RBA przeprowadzi kolejny przegląd w listopadzie, co pozwoli zarządowi odpowiedzieć na aktualny stan gospodarki. Zapowiedź ograniczenia QE była bardziej jastrzębia niż oczekiwano, biorąc pod uwagę, że RBA uczyniło tempo przyszłych zakupów bardziej elastycznym i uzależnionym od aktualnego stanu gospodarki.

Jednak jastrzębia aktualizacja polityki QE została częściowo zrekompensowana przez gołębią decyzję RBA o utrzymaniu zobowiązania do pozostawienia kluczowej stopy procentowej bez zmian do 2024 roku. RBA stwierdziła, że ​​nie zwiększy stopy gotówkowej, dopóki rzeczywista inflacja nie będzie trwała od 2 do 3 procent zasięgu docelowego. Zobowiązanie powinno nadal ograniczać krótkoterminowe rentowności w Australii wraz z kontrolą krzywej dochodowości RBA. Zgodnie z niedawnymi wytycznymi RBA utrzymano obligację z kwietnia 2024 r. z docelową rentownością 0,10% – napisano w raporcie.

Ogólnie rzecz biorąc, rozwój wydarzeń zachęci do umocnienia dolara australijskiego w najbliższym czasie. Kurs AUD już wydawał się niedowartościowany w stosunku do krótkoterminowych czynników fundamentalnych, w tym spreadów rentowności – dodano.

Kurs dolara (AUD/USD): RBA nie jest w stanie zapobiec dalszym wzrostom – SocGen

W lipcowym oświadczeniu rady RBA pojawiły się dwie kluczowe niespodzianki: zmniejszenie tygodniowych zakupów do 4 mld AUD tygodniowo oraz zmiana w przyszłych wytycznych. Chociaż Bank Rezerw Australii brzmiał nieco bardziej jastrzębi niż oczekiwano, ekonomiści z Société Générale spodziewają się, że byki AUD napotkają przeszkody, ponieważ Rezerwa Federalna prowadzi w obozie jastrzębi.

Dolar australijski zyskał 4% w stosunku do dolara amerykańskiego i mniej niż 1% w stosunku do NZD, odkąd indeks cen towarów RBA osiągnął najniższy poziom z końca 2015 roku. Od 2018 r. AUD/USD jest w dużej mierze obojętny na ceny surowców i ściślej podąża za różnicami stóp, przeznaczając większość zeszłego roku na nadrabianie zaległości w wyniku ruchu Fed.

Jest to teraz wyzwanie dla byków AUD, ponieważ RBA wydaje się być zaangażowane w strategię utrzymywania stóp na niskim poziomie do czasu, gdy Fed podnosi oczekiwania na podwyżki – wskazano w raporcie.

Nie uważamy, że RBA może zapobiec dalszemu wzrostowi AUD/USD, jeśli ceny surowców pozostaną wysokie, a gospodarka odbuduje się po ostatniej rundzie blokad. Jednak waluta pozostanie wystarczająco słaba, aby zapewnić, że nadwyżka na rachunku obrotów bieżących Australii pozostanie pokaźna – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomedlub | kurs funta brytyjskiego | biomed akcje | allegro notowania | notowania ten square games | biomed lublin akcje | cdprojekt kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here