Naga MarketsW obecnym tygodniu inwestorzy skoncentrują się przede wszystkim na danych makroekonomicznych, zwłaszcza na odczytach inflacji ze Stanów, Chin, gospodarek strefy euro oraz Polski. Co więcej, inwestorzy poznają dynamikę produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej dla Stanów, oraz indeks Sentix i tempo wzrostu produkcji przemysłowej dla Eurolandu. Na uwagę zasługuje również środowe wystąpienie Janet Yellen w Izbie Reprezentantów.

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Miniony tydzień przyniósł kontynuacją dotychczasowej tendencji. Indeks największych polskich spółek nadal porusza się w trendzie bocznym i testuje psychologiczną granicę 2300 pkt. Co więcej, na uwagę zasługuje bardzo niski wolumen obrotów, który utrudnia zakończenie konsolidacji o ograniczeniach na poziomie 2260 pkt i 2360 pkt. Niemniej warto podkreślić, że w szerszej perspektywie znacznie większe znaczenie należy przypisać barierom na poziomie 2170 pkt oraz 2420 pkt. Na zakończeniu piątkowej sesji wartość indeksu WIG20 wyniosła 2295 pkt.

Wykres 2. Bioton w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Tym razem na miano spółki tygodnia zasłużył Bioton, którego cena akcji w skali ostatnich pięciu dni sesyjnych wzrosła o 4,4%. W perspektywie długoterminowej sentyment rynkowy nie sprzyjał walorom tego podmiotu. Niemniej po wskazaniu sygnału kupna przez oscylator MACD kurs akcji dynamicznie wzrósł, a następnie odbił się od poziomu 7 zł. Na wykresie powstała formacja V – sygnał odwrócenia trendu. Ponadto, wolumen handlu dynamicznie wzrósł. Wiele wskazuje na to, że na rynek powróciły byki. Z drugiej strony, dopiero trwałe przełamanie oporu na poziomie 7 zł należy uznać za wyraźny sygnał odwrócenia trendu. W takim scenariuszu należy założyć możliwe odbicie kursu od oporu na poziomie 7,5 zł oraz następującą po nim obronę psychologicznego wsparcia na poziomie 7 zł.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here