Naga MarketsUSDPLN

W ostatniej analizie USDPLN pod kątem tradingu w oparciu o Murrey Math Lines była mowa o trendzie spadkowym i cofnięciu do poziomu pivot 4/8, który stanowi główny poziom oporu. Tam też pojawiły się świece z długimi knotami wskazujące na potencjalne odwrócenia.

Kurs faktycznie się osunął i zmierza do  poziomu 2/8 (3.8085). Jedna z zasad dotycząca MM Lines mówi, że jeśli cena spada i znajduje się między poziomami 3/8, a 2/8 istnieje duże prawdopodobieństwo odbicia od 2/8 i ponownego przetestowania linii 3/8 przed dalszym spadkiem.

Dlatego też grający na kontrę mogą szukać okazji do wejścia w longi na poziomie 2/8 z celem na 3/8. Natomiast następnie można rozważać zgodne z trendem zagranie na krótko przy teście linii 3/8 (3.8574). Oczywiście warto w tym celu wykorzystać jakiś sygnał np. świecowy z price action lub też szukać pro-spadkowego układu dołków i szczytów na niższym interwale.

0809-USDPLN

Złoto

Z kolei jeśli chodzi o rynek spot złota, to tu cena przełamała na wykresie H4 kluczowy opór na linii 4/8 i dotarła wprost do poziomu 5/8, który bywa bardzo trudny do pokonania za pierwszym razem.

Tak było i w tym przypadku, cena odbiła od 5/8 i wróciła do 4/8, gdzie pojawiła się świeca, którą można było uznać za sygnał zakupowy. Pierwszy cel to linia 5/8 (1351.56), a po jej skutecznym przełamaniu można liczyć na wzrost przynajmniej do 6/8 (1359.38).

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

0809-GOLD-D1


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here