Naga MarketsMLP Group wycenione na 92 zł przez BM PKO BP Analitycy BM PKO BP, w raporcie z 8 kwietnia, obniżyli cenę docelową akcji MLP Group do 92 zł. Jednocześnie podtrzymana została rekomendacja kupna akcji. Taka wycena nadal oznacza około 20% potencjał dalszego wzrostu kursu.

“Boom logistyczny na dwóch najaktywniejszych rynkach kontynentalnej Europy (w Niemczech i Polsce) trwa, a MLP Group w dalszym ciągu na nim korzysta. Spółka zamknęła 2020 r. ze wzrostem przychodu z czynszów z najmu na poziomie 24 proc. r/r, a w latach 2021-2023 powinna utrzymać roczne tempo wzrostu ok. 20 proc. dzięki zdywersyfikowanemu bankowi ziemi. Z uwagi na ryzyko opóźnienia nowych projektów (na skutek dłuższego okresu potrzebnego na uzyskanie pozwolenia na budowę) korygujemy w dół naszą prognozę FFO. Tym niemniej MLP Group zdecydowanie utrzymuje +wzrostowy+ profil działalności” – napisano w uzasadnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W 2021 roku analitycy prognozują wzrost portfela magazynów o 12% do ok. 800.000 m kw., głównie w oparciu o projekty w Polsce, oraz dalszy wzrost o 25% do ponad 1 mln m kw. w 2022 roku, dzięki projektom spółki w Niemczech i Austrii. FFO MLP Group powinno podwoić się z poziomu 47 mln zł w 2020 r. do 92 mln zł w 2023 r., a NAV wzrosnąć o ok. 50% do 1,8 mld zł na koniec 2023 r.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | wykres dax | blik | us500 | notowanie euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here