Naga MarketsMLP Group powiększył o 10 ha bank ziemi pod projekt MLP Poznań WestWarszawa, 14.09.2021 (ISBnews) – MLP Group powiększył o 10 ha bank ziemi, na którym realizowany jest poznański projekt MLP Poznań West, podała spółka. Powiększony park logistyczny MLP Poznań West zajmie łącznie około 29 ha i docelowo oferować będzie około 150 tys. m2 powierzchni. W efekcie będzie to jeden z największych kompleksów logistycznych w regionie.

„W związku z ogromną popularnością naszego poznańskiego projektu wśród inwestorów z Polski, jak i zagranicy postanowiliśmy dokupić sąsiadujące działki w celu zwiększenia potencjału parku MLP Poznań West. Świetna lokalizacja wraz z dobrze przygotowaną infrastrukturą oraz dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej to decydujące czynniki wpływające na rozwój oraz atrakcyjność tego regionu. Obecnie rynek poznański uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych regionów inwestycyjnych, dlatego nie obawiamy się tu budowy na zasadach spekulacyjnych i jestem przekonana, że przy takim zainteresowaniu najmem powierzchni magazynowej w tej lokalizacji, szybko skomercjalizujemy poznański projekt” – powiedziała dyrektor sprzedaży w MLP Group Agnieszka Góźdź, cytowana w komunikacie.Powiększony park logistyczny MLP Poznań West zajmie łącznie około 29 ha i docelowo oferować będzie około 150 tys. m2 powierzchni magazynowo-biurowej. Do użytkowania oddanych zostało ponad 29 tys. m2. Aktualnie powstają kolejne obiekty o łącznej powierzchni 43 tys. m2, a do wybudowania pozostanie jeszcze około 78 tys. m2. Pierwsza hala w parku MLP Poznań West została wybudowana w 2019 roku. Budynek o powierzchni 8,8 tys. m2 z sortownią i magazynem cross-dock powstał dla spółki InPost. Drugą halę produkcyjno-magazynową obejmującą 12 tys. m2 wybudowano w 2020 roku, a w 2021 roku ukończono trzecią halę o łącznej przestrzeni blisko 8,5 tys. m2, która jest wyposażona w mroźnię z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania.

Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji, zakończono.

MLP Group jest deweloperem powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 190,7 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here