Naga Markets

Młodzi inwestorzy wybierają bitcoina (BTC) zamiast złoto, twierdzi Jeremy SiegelBitcoin umocnił swoją pozycję jako cyfrowe złoto, zwłaszcza w grupie młodych inwestorów. Pod względem osiąganych zysków czołowa kryptowaluta od lat przewyższa złoto, natomiast wartość jej stopy zwrotu jest wyższa od inflacji. Oba te czynniki czynią BTC jednym z najbardziej preferowanych aktywów do inwestowania, zwłaszcza wśród młodych osób.

  • Młodszym osobom łatwiej jest odnaleźć się na rynku kryptowalut w porównaniu do starszych pokoleń inwestorów
  • Jednym z głównych powodów szybkiego przyjęcia bitcoina przez inwestorów była wysoka stopa zwrotu, która przewyższała inflację
  • Złoto notuje słabe wyniki, a 2021 rok był jednym z najgorszych dla metalu szlachetnego
  • Więcej podobnych i ciekawyh artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Inflacja pomogła bitcoinowi (BTC) zastąpić złoto

Młodszym osobom łatwiej jest odnaleźć się na rynku kryptowalut w porównaniu do starszych pokoleń inwestorów. Jest to częściowo spowodowane większą biegłością w posługiwaniu się nowymi technologiami.

Co więcej, młode osoby nie mają większych problemów z pokonaniem barier wejścia, które z kolei stanowią większe wyzwanie dla osób preferujących tradycyjne metody inwestowania. Nic dziwnego, że bitcoina jest obecnie wiodącą inwestycją milenialsów oraz generacji Z, którzy przyjęli BTC jako nowe złoto.

Jednym z głównych powodów szybkiego przyjęcia bitcoina przez inwestorów była wysoka stopa zwrotu, która przewyższała inflację. Obecna stopa inflacji w Stanach Zjednoczonych wynosi około 6%, natomiast roczny zwrot z inwestycji w BTC oscyluje w granicach 70%.

Profesor finansów z Wharton School, Jeremy Siegel, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyjęcia cyfrowych aktywów przez młodsze pokolenia inwestorów. Podczas wywiadu dla CNBC powiedział, że bitcoin może zastąpić złoto w umysłach młodych inwestorów, jako skuteczne zabezpieczenie przed inflacją.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Myślę, że bitcoin jako forma zabezpieczenia przed inflacją zastąpi złoto w umysłach wielu młodych ludzi. To właśnie cyfrowe aktywa są nowym złotem dla milenialsów – powiedział Siegel.

Co więcej, złoto notuje słabe wyniki, a 2021 rok był jednym z najgorszych dla metalu szlachetnego, ponieważ spadł on o około 5%. Wynik ten udowodnił, że złoto nie jest już tak skutecznym zabezpieczeniem przed inflacją, jak to miało miejsce chociażby w latach 70-tych.

Myślę, że złoto jest już dla wielu tylko historią. Młode pokolenie traktuje bitcoina jako substytut złota – dodał profesor.

Bossa

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.

Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Tempo, w jakim młodzi inwestorzy inwestują w bitcoina i inne kryptowaluty, rośnie od lat. Raport sprzed czterech lat pokazał, że około 30% ankietowanych milenialsów stwierdziło, że woli inwestować w BTC, powołując się na takie czynniki jak ograniczona podaż i rosnący popyt.

Zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez deVere, do grudnia 2020 r. liczba ta wzrosła do dwóch trzecich wszystkich milenialsów. Z kolei badanie CNBC z końca 2021 roku wykazało, że ponad 50% wszystkich milenijnych milionerów posiadało co najmniej połowę swojego kapitału w kryptowalutach.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKursy walut NBP. Funt i euro w górę, złoty traci we wtorek 11 stycznia 2022 r.
Następny artykułDevelia wprowadziła do oferty 88 lokali w II etapie Via Flora w Gdańsku
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.