Naga MarketsML System został liderem wzrostów w indeksie sWIG80Wczorajsza sesja zakończyła serię spadków na Wall Street, indeks S&P 500 zyskał 1,2%, a Nasdaq wzrósł zaledwie o 0,7%. Wśród spółek nieco słabsze wyniki odnotowała notowana na NYSE Alibaba (-6,3%), zysk na akcję w ostatnim kwartale wyniósł 10,32 juana wobec szacowanych 11,12 juana.

ML System zyskał wczoraj 14 procent, WIG20 zakończył sesję bez większych zmian

Wyniki za I kw. br. opublikował również Walt Disney, który przecenił się o niemal 4% – pomimo lepszego zysku netto (912 mln USD vs 468 mln USD przed rokiem) i zysku na akcję (0,79 USD vs konsensus 0,27 USD), w spółce o 13% r/r spadły przychody, a liczba abonentów platformy Disney+ wynosiła niecałe 104 mln przy oczekiwaniach sięgających 109 mln. Dziś kontrakty wskazują na kontynuację odbicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowy indeks WIG20, pomimo spadków w I części dnia, sięgających niemal 2%, zakończył sesję bez większych zmian. Wśród blue chipów najmocniej potaniała spółka PGNiG (-4,9%), akcjonariusze  nieprzychylnie podchodzą do planów połączenia spółki z PKN Orlen i Lotosem, obawa może wynikać z potencjalnie niekorzystnego rozliczenia transakcji – w zamian za akcje PGNiG akcjonariusze mieliby otrzymać akcje Orlenu pochodzące z nowej emisji.

Pomimo wzrostów w pierwszych minutach handlu, kurs Allegro szybko zanurkował poniżej kursu odniesienia, gdzie przebywał już do końca sesji, finalnie spółka przeceniła się o 2,1% i zakończyła sesję na historycznie najniższym poziomie, paliwem do dynamicznych zmian były opublikowane przed wczorajszą sesją wyniki. Na drugim biegunie w indeksie znalazły się walory LPP (+3,5%) i Lotosu (+1,6%), który dzień wcześniej również negatywnie zareagował na komunikat o zawarciu umowy o współpracy pomiędzy Orlenem i PGNiG.

W indeksie mWIG40 wzrosty z poprzedniej sesji oddały banki Millennium (-4,9%) i mBank (-4,9%), słabiej wypadł też Kruk (-4,8%) oraz producenci gier, którzy znajdują się w przyśpieszającym trendzie spadkowym: 11 bit studios (-4,6%) i TS Games (-4,6%). Najmocniejszym walorem w indeksie była Neuca (+6,8%), co wynika z dobrego przyjęcia opublikowanych przed sesją solidnych wyników.

WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 liderem wzrostów został ML System (+14%), wzrost wynika z podania cząstkowego raportu z badania urządzenia „Covid Detector” (specyficzność na poziomie 97,15%, a czułość 86,86%).  Na II miejscu w indeksie znalazł się Mabion (+9,8%), spółka po sesji ogłosiła zmiany w składzie zarządu i rady nadzorczej. Najgłębszy spadek w indeksie odnotowało Ultimate Games (-5,1%), spółka przed sesją opublikowała szacunkowe skonsolidowane dane finansowe za I kw. 2021 roku.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex waluty w czasie rzeczywistym | kurs euro wykres | benefit kurs | dow jones online | s p 500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here