Naga MarketsML System z rewelacyjnymi wynikami i rekordowym portfelem zamówień - zapiski giełdowego spekulantaW miniony piątek wynikami za 2020 rok pochwalił się ML System. Najbardziej innowacyjna spółka z branży fotowoltaiki odnotowała w minionym roku aż 10,18 mln zł zysku netto wobec 3,47 mln zł zysku rok wcześniej. ML System wypracował w 2020 r. 127,3 mln zł przychodów ze sprzedaży czyli 36,3% więcej niż rok temu. „Ubiegły rok przyniósł ponadprzeciętną koniunkturę w branży fotowoltaicznej. Koncentrowaliśmy się przede wszystkim na dalszej poprawie rentowności, co ma odzwierciedlenie w naszych wynikach. W 2021 r. zamierzamy umacniać naszą pozycję zagraniczną, a szczególną perspektywę wzrostu dostrzegamy w Skandynawii oraz w krajach Beneluksu.

  • ML System podtrzymuje mocny trend w wynikach
  • Portfel zamówień najwyższy w historii

Dodatkowo cieszy nas zwrot USA w kierunku zielonej energii, to także obiecujący rynek dla ML System. Zakładamy, że udział eksportu w sprzedaży ogółem będzie rosnąć” – powiedział prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie. Portfel zamówień ML System na 2021 r. wynosi ponad 100 mln zł co jest rekordowym poziomem w historii firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czas na korektę

Wydaje się, że inwestorzy jeszcze bardziej niż na same wyniki będą zwracać uwagę na kluczowy okres, w którym spółka zacznie wdrażać najważniejsze technologie takie jak Quantum Glass czy QDrive. Po za tym, możemy czekać na kolejne informacje na temat detektora koronawirusa. Pierwsza wzmianka o tym urządzeniu wywoła skokowy wzrost notowań. Obecnie kurs podlega korekcie, a najbliższym wsparciem są okolice 150 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | wykres dax | blik | us500 | notowanie euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here