Naga MarketsML System z kolejnymi zamówieniami. Firma wchodzi na kanadyjski rynekML System kontynuuje rozwój i bierze udział w dużej inwestycji w Holandii, odpowiadając za dostawy kilkuset modułów szkło-szkło, podaje StrefaInwestorów. Ponadto firma z Podkarpacia ma dostarczać moduły fotowoltaiczne typu full-black do swojego kanadyjskiego partnera.

  • Spółka dostarczy do Holandii moduły o łącznej powierzchni 532 metrów kwadratowych.
  • Jest to już trzecie holenderskie zamówienie na produkty firmy.
  • Dawid Cycoń liczy, że produkty ML System spotkają się z pozytywnym odbiorem w Ameryce Północnej.

Holendrzy docenili podkarpacką firmę

Produkty ML System staną się częścią największego budynku mieszkalnego o drewnianej konstrukcji w Holandii. Powierzchnia wszystkich modułów fotowoltaicznych, które dostarczy polska spółka ma wynosić łącznie 532 metry kwadratowe.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zobacz również: Kurs funta (GBP) reaguje tylko na Brexit. EUR/GBP w dół

– Drewno, jako materiał budowlany, nie emitujący CO2, a w naturalny sposób pochłaniający je, zostało wybrane celem podkreślenia zrównoważonego budownictwa. Ponadto, na fasadzie budynku zainstalowane zostaną elementy fotowoltaiczne. Przy realizacji wykorzystano także komponenty pochodzące z recyklingu oraz dwukomorowe okna – mówi Dawid Cycoń, prezes ML System.

ML System wchodzi na nowy rynek 

Nie jest to pierwsze duże holenderskie zamówienie, które realizuje ML System. W zeszłym kwartale firma dostarczyła moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 32,7 kWp i metrażu 336 metrów kwadratowych, które zostały zainstalowane na centrum dystrybucyjnym w Eindhoven. ML System uczestniczyło także w inwestycji „The Hague Tower”, gdzie zainstalowano elementy BIPV o łącznej mocy 12,2 kWp.

Po raz pierwszy w historii spółka ta dostarczy moduły fotowoltaiczne również do Kanady. W tym przypadku zamawiającym było przedsiębiorstwo z Vancouver.

– Wierzymy, że zamówienie z Kanady otworzy nam drogę do zaistnienia na niezwykle perspektywicznym rynku Ameryki Północnej. Liczymy, że nasze rozwiązania BIPV spotkają się z pozytywnym przyjęciem, co, potencjalnie, daje szansę na zwiększenie wolumenu zamówienia  w przyszłości. Warto zaznaczyć, odnosząc się do potencjału branży, że IBIS World szacuje wartość rynku szkła budowlanego w USA na 30,8 mld USD – komentuje Dawid Cycoń.

W piątek cena akcji ML System spada o 0,84% i wynosi 71,2 złote.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji ML System w ciągu ostatnich 6 miesięcy

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here