Naga MarketsML System wyróżnił się dwucyfrowym wzrostem w indeksie sWIG80Poniedziałkowa sesja zakończyła się ustanowieniem nowego historycznego szczytu notowań przez indeks S&P 500 (+1,4%), a indeks Nasdaq zyskał 1,7%. Dobre nastroje na rynku wspierał zaskakujący dobry odczyt liczby nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w USA – w marcu liczba miejsc wzrosła o 916 tys. wobec oczekiwanego wzrostu o 647 tys., w lutym wzrost wyniósł 558 tys.

ML System odnotował 14,8-procentowy wzrost

Wskaźnik aktywności w usługach również pozytywnie zaskoczył i wyniósł 63,4 pkt. wobec szacunku 59 pkt., przy odczycie na poziomie 55.3 pkt. w lutym. Dodatkowo czynnikiem wspierającym rynki jest nowy plan inwestycji infrastrukturalnych. O rekordowo dobrych dostawach poinformowała Tesla (+4,4%), która w I kw. dostarczyła klientom 184,8 tys. pojazdów, wobec 180,5 tys. w poprzednim kwartale. Dobre informacje płynął również w temacie globalnych łańcuchów dostaw – w sobotę ostatnie jednostki przepłynęły przez wcześniej zablokowany Kanał Sueski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnia, przedświąteczna sesja przyniosła wzrosty dla kluczowych krajowych indeksów. Indeks WIG20 w czwartek zyskał 0,8%, do najmocniejszych walorów należał Tauron (+6,1%), w którym na stanowisko nowego prezesa powołano Pana Pawła Strączyńskiego, a na II miejscu znalazła się JSW (+5%), która powróciła powyżej okrągłego poziomu 30 zł.

WIG w układzie dziennym

W indeksie blue chipów większy spadek odnotował jedynie Santander (-2,1%). Do liderów w indeksie mWIG40 (+0,5%) należał Eurocash (+3,8%) i Polenergia (+3,8%), pierwsza ze spółek w piątek poinformowała o kontynuacji przeglądu opcji strategicznych, jednym z możliwych rozwiązań jest pozyskanie nowych inwestorów. W indeksie średnich spółek największą przecenę odnotował Benefit Systems (-3,2%). W indeksie sWIG80 (+1%) dwucyfrowym wzrostem wyróżnił się ML System (+14,8%), który przed czwartkową sesją podał informację o planowanym zakończeniu w przeciągu 2 tygodni podstawowego badania oceny przydatności klinicznej urządzenia „Covid Detector”. W indeksie małych spółek najgłębszy spadek zaliczył Polski Bank Komórek Macierzystych (-5,8%).

Z pozostałych informacji: 1. Oczyszczona EBITDA LIFO Lotosu w 2020 r. spadła o 52,6% do 1,36 mld zł. 2. Stosunkowo dobre recenzje krytyków zbiera nowa gra „Outriders” studia PCF Group –  negatywne opinie koncentrują się głównie na technicznych problemach gry, w tym na kłopotach z serwerami. Gorzej grę oceniają gracze – średnia ocena na portalu metacritic oscyluje w granicach 6 pkt. w 10 stopniowej skali. Za największą falę krytyki odpowiadają problemy z serwerami, które uniemożliwiają korzystanie z gry nawet w trybie jednoosobowym. W negatywnych ocenach często pojawiają się wypowiedzi, które doceniają grę, ale frustracja wynika z problemów z połączeniem lub rozłączaniem w trakcie rozgrywki.

Autor: Adam Dudoń

Autor przedstawia również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn | kurs dax | eur/usd | analiza dax | notowania s&p 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here