Naga MarketsML System stworzył urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu!W czwartek późnym wieczorem, ML System, spółka notowana na parkiecie głównym GPW w gronie komponentów sWig80 ogłosiła stworzenie urządzenia, które ma umożliwić wykrywanie koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund. Prezes spółki ML System powiedział: na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem. W piatek rano notowanie spółki są zawieszone na górnych widełkach. TKO +42%!

  • ML System stworzył urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu.
  • Prezes spółki ML System: na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem.
  • Notowania spółki są zawieszone w piątek rano. Teoretyczny kurs otwarcia 150 zł (+42%).

ML System stworzył przełomowe urządzenie do walki z pandemią COVID-19

Prezes spółki ML System Dawid Cycoń, skomentował informacje o stworzeniu nowego urządzenia: “Na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem; wierzymy, że nasze urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu będzie miało masowe zastosowanie i pozwoli na szybkie pokonanie epidemii”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cycoń powiedział, że w firmie ML System w kilkadziesiąt dni stworzono urządzenie, które jest w stanie wykryć koronawirusa.

Wspomniał: “Jesteśmy po wstępnych badaniach, uzyskaliśmy zgodę komisji bioetyki lekarskiej na przejście do fazy badań już na gotowych wymazach, spodziewamy się bardzo szybko wyników w zakresie czułości i wykrywalności urządzenia”.

Prezes spółki wyraził nadzieję, że urządzenie będzie masowe stosowane w zakładach pracy, na lotniskach czy na przejściach granicznych. Podkreślił, że urządzenie nie będzie wymagało specjalistycznej obsługi co znacząco zwiększa zasięg jego wykorzystania i potencjał.

“To urządzenie ma za zadanie diagnozować wirusa wszędzie. Wierzę, że po wdrożeniu do masowej produkcji pokonamy wirusa bardzo szybko nie tylko w skali naszego regionu, ale również w skali całego świata”.

Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Walory spółki zawieszone. TKO +42%!

Po komunikacie o stworzeniu nowego urządzenia, akcje spółki ML System w piątek rano pozostają zawieszone na górnych widełkach. Teoretyczny Kurs Wznowienia notowań wynosi 150 zł, co stanowi o potencjalnym wzroście na poziomie ponad 40%. Otwarcie na tak wysokim poziomie będzie wiązać się z odnotowaniem nowego historycznego szczytu na walorach spółki.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Notowania ML System z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W ostatnim czasie walory spółki konsolidowały w okolicach 90 zł. Kilka dni temu kurs wybił górą z konsolidacji i w ciągu kilku sesji zyskał blisko 20%, kończąc czwartkową sesję na poziomie 105 zł za jedną akcję.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here