Naga MarketsML System publikuje szacunkowe wyniki za 2020! Przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 127 mln złPolska spółka fotowoltaiczna, ML System, publikuje szacunkowe wyniki za rok 2020, w których wykazuje ponad 127 mln zł przychodu i EBIDTA na poziomie 22,1 mln zł. Porównując do 2019 roku, przekłada się to na wzrost o odpowiednio 32,44% i 57,86%, natomiast publikacja skonsolidowanego raportu rocznego przewidziana jest na 17 marca. Informacja ESPI pojawiła się po godzinie 17, dlatego też jej dyskonto nastąpi zapewne dopiero w czwartek. Środowe notowania spółka zakończyła 5,18% pod kreską, a obecnie za walor trzeba płacić 119 zł.

  • Według wstępnych danych przychody ze sprzedaży w 2020 roku wyniosły ponad 127 mln zł.
  • EBITDA za 2020 wyniosła 22,1 mln zł, co oznacza wzrost o 57,85% r/r.
  • Informacja ESPI została udostępniona po godzinie 17, więc dyskontowanie tej informacji zapewne nastąpi podczas czwartkowych notowań.

ML System z przychodami na poziomie 127 mln zł

ML System to spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka rozwija technologie takie jak szkło budowlane – Ultra PV, czy też produkt Quantum Glass (fotowoltaiczne szyby zespolone oparte o kropki kwantowe). Zgodnie z raportem Global Building-Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: AB zwiększa przychody od 2012, a Covid-19 przyspieszył ten proces. Analiza Konrada Książka

Spółki fotowoltaiczne, w tym właśnie ML System, zaliczane są do grona zdecydowanych wygranych na ubiegłorocznej pandemii i jej skutkach gospodarczych. Giełdowa wycena większości spółek wzrosła w tym czasie kilkukrotnie. Jeszcze przed marcowym załamaniem wycena spółki oscylowała w granicach 30 zł, natomiast obecnie wycena wynosi blisko 120 zł.

3 marca 2021 roku w komunikacie ESPI spółka podała szacunkowe wyniki za rok 2020. W ubiegłym roku grupa emitenta uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 127,3 mln, wobec 93,4 mln rok wcześniej, co przekłada się na wzrost o 32,44% r/r. W tym samy czasie EBITDA (zysk przed potrącenie odsetek, podatków i amortyzacji) spółki wyniósł 22,1 mln zł, zaś rok wcześniej osiągnął on poziom 14,0 mln zł, co oznacza wzrost o 57,86% r/r.

Spółka kończy dzień pod kreską

Środowa sesja nie zostanie zaliczona do udanych w wykonaniu ML System. Od początku notowań spółka znajdowała się pod kreską, tracąc finalnie 5,18%, co oznacza spadek do 119 zł z poziomu 125 (kurs otwarcia). Od połowy lutego, kiedy to wycena spółki osiągnęła szczytowy wynik w wysokości 150 zł, akcje firmy znajdują się w pewnym marazmie, oscylując w okolicach 120 zł.

ML System publikuje szacunkowe wyniki za 2020! Przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 127 mln zł
Akcje spółki ML System w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Źródło: Stooq.pl

Warto w tym miejscu wskazać, że publikacja informacji miała miejsce po godzinie 17, tak więc zapewne dopiero czwartkowa sesja zdyskontuje tę informację. Choć informacje mogą wydawać się optymistyczne, to warto pamiętać, że oczekiwania inwestorów wobec branży są dość wygórowane, co potwierdza ich wycena. W obecnym roku GPW potrafiła zaskakiwać mocnymi spadkami po publikacjach raportów wykazujących wzrosty, dlatego też nic nie jest przesądzone.

Jednocześnie należy wskazać, że podane wartości mogą ulec zmianie po pełnym zamknięciu ksiąg rachunkowych, natomiast data publikacja raportu rocznego i skonsolidowanego raportu rocznego za 2020 określona została na 17 marca.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin trader | dow jones wykres | akcje pgnig notowania | notowania jsw | eur usd |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here