Naga MarketsML System pokazał wyniki. Ipopema Securities wycenia akcje na 127 zł Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 9 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla ML System od zalecenia „kupuj” i wartości godziwej na poziomie 127 zł na akcję. Raport sporządzono przy kursie 108,4 zł.

„Wyniki spółki są w dużej mierze napędzane przez sytuację na rynku budowlanym w Polsce, ale także w równie dużym stopniu zależy od rosnącego polskiego rynku fotowoltaicznego i poniekąd od poziomu rządowych subsydiów dla prosumentów. Spółka właśnie rozbudowuje swoje moce produkcyjne, które będą dostarczać zupełnie nowe produkty, takie jak Quantum Glass (koniec 2021), 2D Glass (połowa 2022) i Active Glass (koniec 2023). Zakładamy również, że ML System wyjdzie szerzej z nowymi produktami na rynki międzynarodowe, takie jak Benelux, czy Skandynawia. Epidemia Covid spowodowała nie tylko opóźnienia dla planu inwestycyjnego, ale również otworzyła nowe możliwości: ML System jako firma technologiczna była w stanie w krótkim czasie zaprojektować i wyprodukować detektor wirusa Covid-19” – podano w raporcie.Marazm na wykresie

Analitycy spodziewają się, że ML System osiągnie 27,5 mln zł EBITDA (wzrost o 24 proc. r/r) w 2021 r., 53,9 mln zł (wzrost o 96,4 proc. r/r) w 2022 r. i 61,9 mln zł (wzrost o 14,8 proc. r/r) w 2023 r. z trajektorią wzrostową wynikającą z rosnących zamówień na nowe produkty. Prognozy te nie uwzględniają w tym momencie wpływu Covid Detektora na prognozy i wycenę.

Notowania w konsolidacji nad lokalnym wsparciem.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here