Naga MarketsML System podwaja zyski dzięki fotowoltaice. Akcje najwyżej od kwietniaBranża fotowoltaiczna w Polsce nie zatrzymuje się mimo ograniczeń związanych z pandemią Covid-19. Po gigantycznym sukcesie finansowym Columbus Energy, przyszedł czas na publikację raportu za I kw 2020 r. największej spółki fotowoltaicznej notowanej na GPW i wchodzącej w skład sWIG80: ML System.

  • Lider branży PV w Polsce notuje wzrost zysku netto o 50,1% w I kw. 2020 r. względem analogicznego okresu rok wcześniej.
  • Wzrosła także EBITDA o 32,2% rdr oraz przychody ze sprzedaży o 25,9% rdr.
  • Firma planuje przeznaczyć na inwestycje 50 mln zł w 2020 r.

ML System zwiększa zyski mimo pandemii

Mimo pesymistycznego nastawienia inwestorów ze względu na wyniki z IV kw. 2019 r., które wywołały mieszane uczucia, ML System pozytywnie zaskoczył w I kw. 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
ML System w I kw. 2020 r. osiągnął przychody ze sprzedaży o wartości 19,7 mln zł, o 25,9% więcej niż względem I kw. 2019 r. Wypracowana EBITDA wyniosła 4,2 mln zł, o 32,2% więcej niż w zeszłym roku. Zdecydowanym sukcesem spółki jest także wzrost zysku netto aż o 50,1% rdr do 19,7 mln zł.

– Rezultaty wypracowane w I kwartale bieżącego roku są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Odzwierciedlają przyjętą strategię koncentracji na kontraktach wysokomarżowych. W kolejnych kwartałach będziemy kontynuować dywersyfikację produktów i kanałów sprzedaży, rozwój oferty usług w ramach Fotowoltaicznego Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz ekspansję na nowe rynki zagraniczne. Celem na 2020 r., obok wzrostu sprzedaży, jest dalsza poprawa rentowności – skomentował wyniki Dawid Cycoń, prezes ML System.

Zobacz również: ML System miał 1,41 mln zł zysku netto, 4,17 mln zł EBITDA w I kw. 2020 r.

Rezultaty ML System są tym bardziej obiecujące, że firma poniosła wysokie nakłady inwestycyjne w ubiegłym roku, budując nową halę produkcyjną, która została zatwierdzona do użytku w 2020 r. W nowym zakładzie, budowane będą szyby oparte o niedawno opatentowaną technologię Quantum Glass, pionierskie rozwiązanie polskiej spółki, lidera w dziedzinie BIPV (rozwiązań fotowoltaicznych zintegrowanych z budownictwem). Firma należy także do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie.

ML System: zysk netto w górę o ponad 50% w I kw. 2020 r. Akcje najwyżej od kwietnia
Notowania ML System na GPW. Źródło: tradingview.com

Notowania spółki rzecz jasna podskoczyły po publikacji raportu dziś rano. Jeśli, zostanie przebity opór na 34 zł, czyli poziom osiągnięty pod koniec kwietnia z uwagi na publikację informacji o zyskach innej spółki PV – Columbus Energy – to możliwa jest dalsza kontynuacja wzrostów do rekordowych poziomów z lutego (około 38zł).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here