Naga MarketsML System odnotował wzrost na poziomie 8,2 procent. sWIG80 zakończył dzień dodatnią stopą zwrotuPierwsza sesja tygodnia nie zmieniła znacząco obrazu rynku. Kluczowe indeksy na Wall Street przeceniły się w przedziale 0,3-0,5%. Z lekką zwyżką dzień zakończyły najważniejsze indeksy z Europy, choć warto zwrócić uwagę, że niemiecki DAX w trakcie sesji oddał większość zysku wypracowanego na otwarciu. Dziś o godz. 14:00 odbędzie się przemówienie prezes EBC Christine Lagarde, a o godz. 16:00 rozpocznie się zeznanie prezesa Fed Jerome’a Powella, o tej samej godzinie opublikowany zostanie wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board.

Akcje ML System zyskały wczoraj 8,2%

Największe krajowe indeksy odnotowały w poniedziałek lekki spadek, pogłębiając relatywną słabość z ostatnich dni na europejskim rynku. Nieco lepiej, z dodatnią stopą zwrotu, dzień zakończył indeks sWIG80. W indeksie blue chipów najmocniej potaniały spółki z sektora odzieżowego, z CCC (-3,6%) na czele. Grupa informuje, że sklep internetowy ccc.eu debiutuje w Grecji i w Chorwacji, platforma obecnie jest już dostępna w 12 krajach.WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 znaczącym wzrostem wyróżniły się 3 spółki: Serinus (+10,2%), ZEPAK (+9,6%) i ML System (+8,2%), ostatnia ze wspomnianych spółek w trakcie sesji poinformowała o podpisaniu umowy o współpracy z grupą Pilkington ws. wspólnej koordynacji sprzedaży produktów szklanych dla budownictwa wykorzystujących powłoki, technologię BIPV, oraz z linii Smart Glass.

Z pozostałych spółek: 1. Cyfrowy Polsat ogłosi wezwanie na sprzedaż akcji spółki, zamierza nabyć do 82 904 517 akcji spółki po cenie 35 zł za sztukę. Porozumienie akcjonariuszy chce nabyć do 100% liczby głosów na WZ. 2. PCF Group zaktualizował strategię i zakłada m.in. możliwość poszerzenia portfolio gier o gry z segmentu AA. 3. Develia wyemituje obligacje o łącznej wartości 100 mln zł. 4. Rafako zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe obejmujące do 190 pracowników. 5. Boombit wypłaci zaliczkę na poczet dywidendy za 2021 r. w wysokości 0,24 zł na akcję.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dollara | comparic.pl | dino kurs akcji | btc prognoza | famur giełda | prognoza dla dolara | euro lew |

investChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here