Naga MarketsML System najsłabszym walorem indeksu sWIG80Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła spadki kluczowych indeksów, S&P 500 stracił 0,4%, jednak ponownie to indeks spółek technologicznych Nasdaq (-0,7%) przecenił się mocniej. Rozczarowujące informacje płyną z danych o bezrobociu – w ubiegłym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 861 tys., wobec konsensusu zakładającego 765 tys.

ML System stracił ponad 7% podczas czwartkowej sesji

Wyniki Walmartu również rozczarowały inwestorów – w IV kw. ubiegłego roku zysk na akcję był zbliżony do poziomu z analogicznego okresu 2019 r. i  wyniósł 1,39 USD wobec konsensusu 1,51 USD, spółka przeceniła się o 6,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warszawski parkiet także odnotował przecenę, indeks WIG20 potaniał o 0,3%, a do najsłabszych blue chipów należały PKN Orlen (-3,5%) i CCC (-3,1%), z drugiej strony najmocniejszym walorem było Dino (+2,2%) – spółka poinformowała o zakończeniu etapu montażu paneli fotowoltaicznych na dachach 400 marketów oraz planach rozszerzenia inwestycji w OZE o kolejne 400 marketów i 3 centra dystrybucji. Łączna moc wszystkich paneli wyniesie 33 MW, spółka podkreśla znaczenie redukcji szkodliwych substancji trafiających do atmosfery dzięki inwestycji, co wpisuje się w trend strategii ESG, która nabiera coraz większego znaczenia na rynkach finansowych.

WIG w układzie dziennym

Indeks mWIG40 przecenił się aż o 1,43%, do spadków najmocniej kontrybuowały trzy spółki: Budimex (-4,6%), Kernel (-4,5%) i Inter Cars (-4,2%). Indeks sWIG80 potaniał o 0,6%, a najsłabszymi walorami było ML System (-7,1%) i Sanok (-5,4%) Z pozostałych informacji: 1. Bank Pekao poinformował o zwiększeniu rezerw na kredyty frankowe o 318 mln zł, jednak pomimo zawiązania tej rezerwy wynik netto w IV kw. powinien być dodatni. 2. BIF IV Europe Holdings zdecydował o nabyciu akcji Polenergii pomimo braku ziszczenia się warunku (fundusze Aviva OFE, Generali OFE i Nationale-Nederlanden OFE oceniły, że cena 63zł nie odzwierciedla wartości godziwej, a więc nie przystąpią do sprzedaży akcji).

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lub akcje | wiadomości bitcoin | akcje cdr | notowania dow jones na żywo | dax 30 index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here