Naga MarketsML System najmocniej przecenił się wczoraj w indeksie sWIG80Wczorajsza sesja na Wall Street nie przyniosła większych zmian, kluczowe indeksy zmieniły swoją wartość o ok. 0,1%, przy czym Nasdaq lekko wzrósł, co wystarczyło do poprawienia historycznego rekordu, a indeks S&P 500 delikatnie się przecenił.

ML System ze stratą, krajowe indeksy odnotowały wczoraj umiarkowane zwyżki

Wczoraj poznaliśmy odczyt indeksu PMI w amerykańskim sektorze przemysłowym, wyniósł w czerwcu 62,6 pkt. wobec konsensusu analityków 61,5 pkt., opublikowano także wartość indeksu PMI dla usług, która wyniosła 64,8 pkt. wobec 70,4 pkt. w poprzednim miesiącu i wobec szacunków analityków zakładających poziom 70 pkt. Niezależnie od konsensusów wartości obu indeksów znajdują się historycznie na bardzo wysokich poziomach, a więc wskaźniki wyprzedzające koniunkturę wskazują na kontynuację dynamicznego ożywienia w amerykańskiej gospodarce.Krajowe indeksy odnotowały wczoraj umiarkowane zwyżki, co na tle innych indeksów, takich jak chociażby niemiecki Dax (-1,2%) oznacza bardzo dobry wynik. Warszawskie indeksy od początku czerwca wykazują niską zmienność i trwają w ruchu konsolidacyjnym, choć nieco lepiej w tym miesiącu radzą sobie średnie spółki z indeksu mWIG40, który dociera już do okrągłego poziomu 5 tys. pkt. i o ile nie będzie on stanowić przeszkody, jak w latach 2017-2018, to na dalszej drodze na historyczne rekordy z 2007 r. nie ma już mocnych oporów.

W indeksie WIG20 wczoraj najsłabszą sesję odnotował Mercator (-2,8%), spadające ceny rękawic obniżają potencjał do tak spektakularnych zysków jakie miały miejsce w ostatnich kwartałach, a więc negatywny trend na spółce mogą zawrócić lukratywne plany inwestycyjne w innych obszarach działalności. Na przeciwległym biegunie w indeksie znalazło się JSW (+4,2%) i Tauron (+3,5%). W indeksie mWIG40 liderem została Grupa Kęty (+5,3%), która podała wczoraj w trakcie sesji szacunkowe wyniki za II kw., zysk netto wyniesie ok. 162 mln zł, co oznacza wzrost r/r o 34%. Najsłabszym walorem była Celon Pharma (-2,3%), jednak spółka po sesji opublikowała pozytywną informację, o tym, że wyniki badań II fazy nad esketaminą potwierdzają wysoką skuteczność leku.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 najmocniej przecenił się ML System (-6,8%) – spółka dziś poinformowała o wprowadzeniu do obrotu urządzenia Covid Detector. Najmocniej rosnącym walorem był Cognor (+5,6%), który nie wyklucza, że wyniki za II kw. przebiją wcześniejsze zapowiedzi. Z pozostałych informacji: 1. Grupa LPP miała 21,5 mln zł zysku w I kw. roku obrotowego 2021/22 (luty-kwiecień 2022 r.) 2. Mabion otrzymał zlecenie na zamówienie surowców w ramach współpracy ws. produkcji szczepionki na zlecenie od Novavax. 3. Cyfrowy Polsat zaprosił do składania ofert sprzedaży przeszło 47 mln akcji Netii po cenie 7 zł za sztukę. 4. Pepco miało w I półroczu zakończonym 31 marca 2022 r. 90 mln euro zysku netto (+49% r/r).

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: korona norweska kurs | cena funta | notowania kruk | bitcoin akcje | forex waluty w czasie rzeczywistym | notowania bitcoin | bitcoin kurs 2019 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here