Naga MarketsML System [MLS], NanoGroup [NNG] – Gorące spółki dniaPodczas poniedziałkowej sesji spółka działająca w branży fotowoltaicznej ML System, opublikowała szacunkowe wyniki za trzy kwartały roku. Po 9 miesiącach firma odnotowała 88,7 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży co oznacza wzrost o 35% rok do roku. Wynik EBITDA wyniósł 17,2 mln zł co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 54%. Zdaniem spółki, za dobre wyniki odpowiada wciąż utrzymująca się świetna koniunktura na rynku fotowoltaiki. Jej zdaniem, otoczenie nadal powinno być sprzyjające w kolejnych okresach.

  • ML System pokazuje mocne wyniki za trzy kwartały
  • Ogromne zainteresowanie akcjami NanoGroup
  • Redukcja w zapisach sięgnęła aż 97%

W komunikacie spółka przyznała, że sprzyja jej także legislacja tzn. po za kolejną edycją programu „Mój prąd”, firma liczy na korzystne zmiany w prawie, które wejdą w życie od 1 stycznia. Chodzi o nowe wymagania dotyczące warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Odbicie od wsparcia

Prawo w tej kwestii będzie zaostrzone, a wyższe wymagania efektywności energetycznej budynków otwierają przed całą branżą nowe możliwości. Na wykresie spółka ma za sobą ponad 50% korektę. Obecnie trwa odbicie od czytelnego wsparcia, a pierwszym sukcesem kupujących będzie wybicie linii korekty.

ml system

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Duże zainteresowanie akcjami NanoGroup

Pełnym sukcesem zakończyła się emisja nowych akcji spółki NanoGroup. Biotechnologiczna firma, o której głośniej zrobiło się za sprawą opracowania maseczki o właściwościach biobójczych, pozyskała ponad 11 mln zł. Popyt na nowe akcje był ogromny i redukcja w zapisach sięgła aż 97%.

To pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się spółka, zarówno ze strony indywidualnych jak i instytucjonalnych inwestorów. Pozyskane środki będą przeznaczone na przeprowadzenie badań autorskiego leku POLEPI do terapii nowotworów jajnika i mięsaków oraz przeprowadzenie tych samych etapów badawczych dla systemu OrganFarm do długoterminowego przechowywania i transportu organów.

nanogroup

Na komercjalizację tych prac trzeba będzie poczekać, choć spółka uważa, że dużo szybciej zacznie notować coraz wyższe przychody, właśnie za sprawą wspomnianej biobójczej maseczki. Na wykresie po pierwszej fali euforii, kurs wrócił do poziomów sprzed wybicia. Po domknięciu sporej luki, mamy silne obicie i kurs w 2 dni rośnie o ponad 70%.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here