Naga MarketsML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem.

mlsystem

Spółka zyskiwała podczas wczorajszej sesji około 5% jednak przy dość niskich obrotach. Biorąc pod uwagę szerszy trend wzrostowy, pojawiła się szansa na zakończenie korekty, pod warunkiem, że odbicie będzie miało kontynuację w kolejnych dniach. Wczoraj spółka poinformowała, że realizuje kilka istotnych projektów eksportowych z zakresu fotowoltaiki w Chorwacji, Norwegii i Włoszech i liczy na systematyczny wzrost potencjału sprzedaży zagranicznej. Warto dodać, że są to bardzo nowoczesne projekty. Wykres spółki odzwierciedla zainteresowanie inwestorów tematem fotowoltaiki czy szerzej odnawialnych źródeł energii. Dodając do tego planowany wzrost przychodów, wydaje się, że spółka nadal ma perspektywy wzrostu, mimo że kurs już sporo wzrósł.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led.

lena

Pod koniec środowej sesji spółka pokazała szacunkowe wyniki za cały 2019 rok czym nieco zaskoczyła inwestorów. Akcje spadły momentalnie o ponad 15%. Powodem były szacunki wskazujące na spadek przychodów całorocznych o ponad 9% oraz zysku netto o ponad 16%. Wśród powodów spółka wymieniła spadek sprzedaży na rynku krajowym. Jednocześnie zaznaczono, że firma mocno poprawiła efektywność produkcji co powinno dać pozytywne efekty w kolejnych kwartałach. Przed kilkoma dniami wyniki za ostatni kwartał pokazał inny producent oświetlenia LUG. Tam również mieliśmy spadek przychodów w kraju o 17%, a nawet kwartał i cały rok zakończony stratą. Wydaje się więc, że na tym tle Lena nadal prezentuje solidne wyniki i cały czas jest zyskowna, a słabszy okres to efekt słabszej koniunktury. W dłuższym okresie wzrost cen energii i moda na energooszczędność powinny nadal spółkę wspierać, a podaż powinna być organiczna przez solidną politykę dywidendową.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here