Naga MarketsML System S.A. to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem.

mlsystem

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o około 2% przy podwyższonych obrotach. Powodem zwyżki była informacja o tym, że spółka otrzymała patent na wynalazek “Enkapsulant warstw aktywnych w ogniwach fotowoltaicznych III generacji”, który przybliża spółkę do uruchomienia produkcji szyb z powłoką z tzw. kropek kwantowych. Jest to kolejny patent firmy, a kolejne 11 wniosków o patent czeka na decyzję. Nowa technologia może być wykorzystywana w ogniwach fotowoltaicznych III generacji, do których należą ogniwa perowskitowe, barwnikowe oraz wdrażane przez firmę ogniwa na bazie powłok z kropek kwantowych. Istotą tej innowacji jest szczelne zamknięcie ogniw w laminacie szyb i odizolowania ich od czynników zewnętrznych. Na wykresie kurs porusza się od 2 miesięcy między 25 a 30 zł. Wydaje się, że wybicie mogłoby wskazać dalszy kierunek.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Getin Bank, Idea Bank, Krezus

Inter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

intercars
źródło xStation 5

Spółka zyskiwała podczas piątkowej sesji niemal 4% jednak przy dość niskich obrotach. Wydaje się, że powodem zwyżki była informacja o tym, że spółka otrzymała zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zawiązanie wspólnego przedsięwzięcia z Liberty Motors. Współpraca ma dotyczyć utworzenie wspólnej firmy, która działałaby w branży motocyklowej na terenie całego kraju. Spoglądając na wykres, widać że notowania są dość mocno wyprzedane, nie dziwi więc obecne odreagowanie. Wydaje się, że kurs ma przestrzeń do wzrostów przynajmniej do okolic 240 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here