Naga Markets

ML System [MLS], Grupa IMC [IMC] – Gorące spółki dniaPrzełomowy dzień dla ML System nie przyniósł większego poruszenia na wykresie. Wczoraj spółka uroczyście otworzyła pierwszą na świecie linię produkcyjną QGlass – w pełni transparentnych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną. „To jedno z najważniejszych wydarzeń w 15-letniej historii firmy. Moce wytwórcze nowej linii szacujemy na ok. 60 tys. mkw. w skali roku” – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

„Od blisko dwóch lat obowiązuje dyrektywa unijna (NZEB – Nearly Zero Energy Buildings), której celem jest znaczne obniżenie zużycia energii w budynkach, przy jednoczesnym wykorzystaniu energii odnawialnej. Dostrzegamy pozytywne zmiany w podejściu inwestorów, zwłaszcza w Skandynawii i na innych rynkach wysoko rozwiniętych, gdzie wybór innowacyjnych rozwiązań BIPV staje się standardem” – dodaje Dawid Cycoń.W konsolidacji 

Otwarcie nowej linii wpisuje się w strategię spółki, która zakłada nawet 400 mln zł przychodów ze sprzedaży do 2024 roku. Po dużym spadku, notowania poruszają się w konsolidacji. Wybicie ponad 112 zł może być odbierane jako sygnał kupna.

ml system


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

W kierunku maksimów 

Pozytywne informacje przekazała wczoraj także rolnicza Grupa IMC, która zakończyła żniwa kukurydzy. W sumie plon kukurydzy wyniósł 718 tys. ton, czyli o 11% więcej niż przed rokiem. Żniwa kukurydzy okazały się lepsze od pierwotnych założeń spółki. Średnia wydajność kukurydzy wyniosła 10,55 t/ha vs 9,33 t/ha w ubiegłym roku. Jest to jednocześnie drugi najlepszy wynik w tym obszarze w 14-letniej historii działalności firmy. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników i z faktu, że udowodniliśmy celowość stosowanych technologii, wykorzystując współczesne praktyki produkcyjne.

imc

Ciągłe skupienie na wyszukiwaniu nowych rozwiązań i doskonaleniu obszaru technologicznego kolejny raz dało efekty i udowodniło słuszność wybranego rozwiązania” – podsumował dyrektor operacyjny IMC Aleksander Wierżihowskij. Po 17% korekcie do czytelnego wsparcia i linii trendu, cena odbija odrabiając już połowę strat. Celem popytu powinien być ostatni szczyt przy 35,20 zł.Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here