Naga MarketsML System [MLS], Atal [1AT] – Gorące spółki dniaW środę już pod koniec sesji, spółka ML System zajmująca się technologiami fotowoltaicznymi, poinformowała o podpisaniu umowy z Pilkington Automotive Poland, dotyczącej wspólnego wdrożenia do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie QDrive, wykorzystujących technologię kropki kwantowej.

  • ML System z ważną umową
  • Kurs spółki na historycznych maksimach
  • Kurs Atal atakuje ważny opór

“Zaoferujemy szyby samochodowe, umożliwiające konwersję światła słonecznego na energię elektryczną, poprawiające przy tym izolację termiczną i energetyczną pojazdów” – podano w komunikacie. Strony zobowiązały się ponadto do wspólnego pozyskania finansowania zewnętrznego w ramach realizowanych projektów badawczych w celu wdrożenia technologii szyb samochodowych z powłoką kwantową.

ML System najwyżej w historii

Co istotne, wypracowane know-how w zakresie nanoszenia nanopowłok kwantowych na powierzchnie szklane pozostanie w ML System. Na wykresie kurs momentalnie osiągnął nowe historyczne maksima. Możliwe, że po takim impulsie przyjdzie czas na korektę, jednak patrząc na posiadane patenty, wydaje się, że spółka ma szanse na dalsze wzrosty.

ml system


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Atal dynamicznie odrabia straty

Popularny deweloper, spółka Atal poinformowała wczoraj o wynikach sprzedaży lokali od początku roku do końca czerwca. W pierwszym półroczu Atal zakontraktował 1 287 lokali. Liczba jest niższa niż przed rokiem, głównie za sprawą pandemii. Potencjał na cały rok spółka szacuje na około 3,8 tysięcy mieszkań. “W kolejnych miesiącach II kwartału notowaliśmy coraz większe zainteresowanie klientów naszą ofertą i rosnącą liczbę zawieranych umów rezerwacyjnych. W kwietniu było 141, w maju 200, a w czerwcu 281 umów rezerwacyjnych.

atal

Jeżeli nie nastąpią żadne nieoczekiwane okoliczności związane z sytuacją epidemiczną, to branża powinna skończyć rok sprzedażą o ok. 20-25% niższą, niż gdyby nie było pandemii koronawirusa” – powiedział prezes Atalu Zbigniew Juroszek, cytowany w komunikacie. Na wykresie trwa odrabianie strat po marcowym załamaniu. Obecnie trwa próba wybicia oporu przy 33 zł i jeżeli tylko nastroje na rynkach będą pozytywne, można wysoko oceniać szanse na wyłamanie oporu.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here