Naga MarketsColumbus Energy [CLC], Oponeo.pl [OPN] – Gorące spółki dniaSpore wzrosty z udziałem wyższych obrotów miały wczoraj miejsce na akcjach ML System. Wydaje się, że powodem zwyżki był wywiad z prezesem spółki, który pojawił się na łamach portalu 300Gospodarka. ML System to jedna z najbardziej innowacyjnych, a przy tym zyskownych firm w Polsce, po za licznymi patentami i sukcesami w szeroko pojętej fotowoltaice (nie tylko sprzedaż paneli czy budowa farm, jak ma to miejsce w innych firmach z branży), spółka poinformowała w wywiadzie o wejściu w branże około medyczną. Okres pandemii to doskonały czas na ogłoszenie takiego zamiaru.

    • ML System szykuje patent w branży medycznej
    • Asbis z nową, wyższą rekomendacją

„Zauważyliśmy także istotną przestrzeń do zagospodarowania w przypadku produktów w branży szeroko pojętej ochrony zdrowia czy też bezpieczeństwa sanitarnego – pandemia znacząco przyspieszyła rozwój w działaniach medycznych. Można powiedzieć, że rozpoczynamy budowę swojego potencjału w branży medycznej i niewykluczone, że niedługo ML System zaakcentuje swoją czynną rolę w branży ochrony zdrowia” – powiedział 300Gospodarce prezes spółki Dawid Cycoń.

Te artykuły również Cię zainteresują
ML System zaskoczy także w medycynie

Prezes dodał, że jeden z projektów, który oczekuje na patent, związany jest właśnie z branżą medyczną. W wywiadzie przyznano także, ze zmiana prezydenta USA jest dla spółki bardzo korzystna, z uwagi na silny nacisk na transformację energetyczną ze strony Joe Bidena. Na wykresie celem dla popytu są już tylko maksima z ubiegłego roku.

ml system


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Asbis wyceniony na 13,80 zł

Równie doskonale od dłuższego czasu radzi sobie także dystrybutor sprzętu komputerowego, spółka Asbis. Firma przyzwyczaiła od kilku lat do śrubowania rekordowych wyników, które wybuch pandemii dodatkowo wzmocnił. Wczoraj pojawiła się najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla spółki, wyceniająca jej akcje na poziomie 13,80 zł. Jest to kolejne podniesienie wyceny przez tę instytucję, cały czas zaleca się kupno akcji Asbis. Głównym powodem podniesienia wyceny były świetne wyniki za grudzień i podniesienie przez spółkę kolejny raz prognozy całorocznej. Asbis Enterprises Plc wypracował w grudniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 343 mln USD wobec 265 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 29%.

“Grudzień 2020 r. przekroczył nasze oczekiwania i był najlepszym miesiącem sprzedaży w całej naszej historii. Tym samym pobiliśmy rekord sprzed miesiąca, kiedy to nasze przychody wyniosły 302 mln USD. Cały 2020 rok będzie również rekordowy pod względem zarówno przychodów, jak i zysków. Teraz koncentrujemy się już na 2021 r., który rozpoczął się dla nas bardzo dobrze” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

asbis

Wykres wskazuje, że niebawem popyt powalczy o wybicie 10 zł. Biorąc pod uwagę wycenę, nadal mamy tu spory potencjał dalszego wzrostu kursu. Nowych inwestorów może przyciągać także hojna polityka dywidendowa, a także prawdopodobnie rekordowy podział z zysku za 2020 rok.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | notowania nasdaq | notowanie kryptowalut | akcję lotos | wti |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here