Naga MarketsML System i 01Cyberaton w górę o 35%, fotowoltaika znowu rządi na GPWML System oraz 01Cybaton, spółki fotowoltaiczne z polskiego parkietu, zaliczyły wczoraj fenomenalną sesję zakończoną ponad 30-procentowymi wzrostami wskutek pozytywnych informacji dotyczących rozwoju firm.

  • ML System, producent modułów fotowoltaicznych, podpisał ważną umowę z Guardian Glass, globalnym dystrybutorem szkła.
  • Polska spółka rozpoczyna niebawem produkcję szyb z kropkami kwantowymi, które produkują prąd elektryczny.
  • W rezultacie kurs ML System eksplodował w środowych notowaniach.

ML System: wzrost o 36,50% w środę

ML System wchodzący skład sWIG80 od marca tego roku, zakończył wczorajszą sesję z gigantycznym wzrostem o 35,50%. Bez wątpienia, kluczową informacją było zawarcie umowy z Guardian Glass, światowym liderem produkcji szkła budowlanego – co oznacza milowy krok w rozwoju spółki technologicznej rodem z Podkarpacia.

Potężne wzrosty fotowoltaiki na GPW. ML System +35,5%, 01Cybaton +33,38%
Notowania ML System na GPW. Źródło: stooq.pl

ML System będzie współpracował z Guardian Glass przez co najmniej najbliższe 4 lata, a produkty spółki będą oferowane przez sieć dystrybucji globalnego partnera.

– Współpraca pozwoli na stworzenie symbiozy produktowej i koordynację projektów, przy wykorzystaniu sieci sprzedaży i kanałów dystrybucji Guardian Glass oraz potencjału technologicznego ML System w zakresie BIPV, specjalistycznych powłok i zintegrowanych rozwiązań konstrukcyjnych – podsumował wczoraj prezes ML System, Dawid Cycoń.

Nie bez znaczenia była także niska wycena ML System. Wskaźnik ceny do wartości księgowej dla innowacyjnej spółki technologicznej na poziomie około 2,5 (przed notowaniami w środę) oznacza atrakcyjny start do wzrostów. Dla porównania, notowany na NewConnect Columbus Energy, który również działa w branży fotowoltaicznej posiada wartość tego wskaźnika ok. 38,60.

Notowania ML System od dołka z 12 marca, gdy kurs osiągnął cenę zamknięcia 17,20 zł za akcję, zwiększyły swoją wartość już ponad 3-krotnie, bo w trakcie czwartkowych notowań cena za jedną akcję spółki przekracza na ten moment 53 zł.

Zobacz również: Pomyślne testy szczepionki na COVID-19. Sukces Pfizer Inc. i BioNtech SE

01Cybaton w środę w górę o ponad 33%

01Cyberaton S.A. jest notowaną na NewConnect spółką zajmującą się projektami związanymi z technologiami fotowoltaicznymi. Na kursie tej spółki również doszło do silnych wzrostów w środę.

Potężne wzrosty fotowoltaiki na GPW. ML System +35,5%, 01Cybaton +33,38%
Notowania 01Cyberaton S.A. na NewConnect. Źródło: stooq.pl

We wtorek inwestorzy zareagowali nieco pesymistycznie na raport za 2019 rok, jednak następnego dnia kurs zdecydowanie odbił, bo aż o 33,38%, po informacji o nabyciu 600 tys. akcji przez Janusza Skopowskiego i wznowieniu rozmów z T&T Energy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here