Naga MarketsML System – coraz lepsze wyniki i kolejny patent - zapiski giełdowego spekulantaProducent innowacyjnych systemów fotowoltaicznych, spółka ML System, opublikowała wczoraj raport z wynikami za trzy kwartały roku. W tym okresie ML System odnotował 8,99 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 3,84 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 9,77 mln zł wobec 4,85 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 17,62 mln zł wobec 11,2 mln zł rok wcześniej. Na uwagę zasługuje mocny wzrost sprzedaży zagranicznej, która wyniosła od początku roku już 6,1 mln zł, co oznacza wzrost o 680% rok do roku. Firma informowała o kolejnych innowacyjnych projektach, ostatnio z Kanady i Holandii, które nie tylko zapewniają przychody ale są także świetną reklamą spółki.

  • ML System pokazuje świetne wyniki
  • Spółka otrzymała także kolejny patent
  • Kluczowe ma być uruchomienie produkcji „Quantum Glass”

Zdaniem firmy, najbliższa przyszłość jest korzystna, choćby z uwagi na rosnący rynek fotowoltaiki w Polsce ale także na zmiany prawne, które będą ten rozwój podtrzymywać. Spółka cały czas zdobywa także kolejne patenty np. wczoraj informowała o patencie na wynalazek pt. “Sposób wytwarzania płyty szklanej świetlnej emitującej fale elektromagnetyczne i płyta szklana wytwarzana tym sposobem”. Kluczowe rzeczy dla firmy będą działy się jednak w przyszłym roku. Chodzi przede wszystkim o uruchomienie pierwszej na świecie linii produkcyjnej do masowej produkcji „Quantum Glass” czyli w pełni przejrzystej szyby, generującej energię elektryczną.

Te artykuły również Cię zainteresują
Atak na lokalny opór

Chęć wykorzystywania takiej szyby już potwierdzili liderzy rynku stolarki otworowej, jak również koncerny szklarskie o globalnym zasięgu. Na wykresie cena dotarła pod lokalny opór, a listopada zwyżka przekracza 45%. Wydaje się więc, że może dojść do korekty, choć w dłuższym okresie czasu perspektywy spółki powinny sprzyjać powrotowi do trendu wzrostowego.

ml system


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here