Naga Markets

walutomatMimo tego, że serwisy oferujące wymianę walut online cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, spora część z nas w dalszym ciągu ma opory przez dokonywaniem tego typu transakcji. Jakiego rodzaju mylne przekonania na temat internetowych kantorów są najpopularniejsze?

  • Serwisy oferujące wymianę walut online nie podlegają regulacjom prawnym, więc korzystanie z nich może być niebezpieczne – zanim skorzystamy z usług danego kantoru internetowego, wystarczy, że sprawdzimy liczbę współpracujących z nim banków oraz opinie na jego temat w Internecie. Jak pokazują badania, wśród opinii na temat najpopularniejszych e-kantorów, około 91% z nich jest pozytywnych.
  • Banki pobierają wysokie prowizje za korzystanie z internetowych kantorów – gdy dany serwis oferujący wymianę walut online posiada rachunek w banku, w którym użytkownik ma konto, wówczas przelew jest bezpłatny. Większość kantorów online współpracuje z najpopularniejszymi bankami i na bieżąco poszerza ich grono więc ryzyko prowizji jest tutaj znikome.
  • E-kantory nie weryfikują tożsamości swoich użytkowników – internetowym serwisom wymiany walut, podobnie jak każdej innej firmie, zależy na rzetelności, stąd też dużą uwagę przykładają one do rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo transakcji. Przykładowo, serwis Walutomat zabezpiecza wymianę na czterech poziomach – weryfikuje on zgodność danych użytkownika z danymi, jakie otrzymał wraz z wpłatą pieniędzy na wymianę, wszystkie zlecenia wymiany zabezpieczone są tu wpłatą środków na wydzielone rachunki kantoru, wpłata wymienionych środków na rachunek zabezpieczona jest kodem SMS-owym, a co więcej, wszystkie operacje chronione są protokołem SSL szyfrującym przesyłane dane przy pomocy 256-bitowego klucza szyfrowania transmisji.
  • Oszczędności w serwisie oferującym wymianę walut przez Internet są minimalne w porównaniu z tradycyjnymi kantorami – kantory internetowe stanowią obecnie najtańszą opcję wymiany walut. Różnica pomiędzy kursem kupna i sprzedaży waluty wynosi tu zaledwie kilka groszy. Dla porównania, w kantorach indywidualnych spread utrzymuje się na poziomie kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu groszy. W przypadku banków są to jeszcze wyższe kwoty.
  • Po podpisaniu umowy kredytowej z bankiem i podczas spłacania kredytu w obcej walucie nie ma możliwości korzystania z internetowego kantoru przy spłacie tego kredytu – spłacanie kredytu walutowego poprzez e-kantor rozpocząć można w dowolnej chwili. Jedyne, co musimy zrobić, to podpisać aneks z bankiem, w którym zaciągnięty został kredyt. Na mocy ustawy antyspreadowej musi on umożliwić nam spłatę kredytu za pomocą samodzielnie zakupionej waluty, bez dodatkowych kosztów.
  • Z serwisów oferujących wymianę walut online korzystać mogą wyłącznie osoby prywatne – z kantorów internetowych korzystać może każda osoba, która posiada konto w banku. Pieniądze wymieniają tu zarówno osoby wyjeżdżające za granicę w celach turystycznych, spłacające kredyty w obcej walucie, jak i przedsiębiorcy (w szczególności z sektora małych i średnich przedsiębiorstw).
  • Założenie konta walutowego w banku jest bardzo skomplikowane – założenie w banku konta walutowego przeważnie odbywa się błyskawicznie i dokonać możemy tego po zalogowaniu się do swojej bankowości elektronicznej. Prowadzenie tego typu konta jest w większości przypadków darmowe. Jedyne, aczkolwiek niewielkie, opłaty wiązać mogą się z wydaniem karty płatniczej, której posiadanie nie jest jednak obowiązkowe.
  • Kantory internetowe nie przyjmują przelewów z zagranicy – przelewy mogą być realizowane z wielu krajów, a do najpopularniejszych należą Niemcy, Szwajcaria, Irlandia oraz Wielka Brytania, czyli te miejsca, w których mieszka i pracuje spore grono Polaków.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













  • Powiązane zagadnienia:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj