Naga MarketsmiraculumDziałalność Miraculum koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji, a także wyrobów perfumeryjnych i kosmetyków do makijażu. W 2007 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Spółka miała 1,34 mln zł straty netto w I kw. 2019 r. wobec 0,59 mln zł zysku rok wcześniej.

“Spółka utrzymała poziom kosztów sprzedaży i ogólnozakładowych na podobnym poziomie jak w analogicznym okresie ubiegłego roku. W kosztach I kw. 2019 znajdują się koszty jednorazowe związane z wyjazdami do Chin czy krajów arabskich w celu nawiązania kontaktów handlowych. Spółka prowadzi działania w kierunku optymalizacji gospodarki magazynowej w zakresie towarów trudno zbywalnych, przeterminowanych lub wycofanych z oferty, które zmuszona była poddać utylizacji lub objąć odpisem, co zostało odniesione w koszt własny sprzedaży” – czytamy w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 1,22 mln zł wobec 0,22 mln zł straty rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 5,1 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 6,61 mln zł rok wcześniej.

“W ramach bieżącej działalności zarząd spółki podejmuje działania zmierzające do wzrostu sprzedaży i poprawy wyniku finansowego spółki. Obszarem, nad którym obecnie spółka skupia się najmocniej jest działalność handlowa, ze szczególnym uwzględnieniem kolejnych wdrożeń oraz odbudowaniem wizerunku marek, zwiększeniem obrotów z dotychczasowymi odbiorcami, a także poszerzeniem kanałów dystrybucji szczególnie o sieci handlowe” – czytamy dalej.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sytuacja na wykresie:

Kurs Miraculum spada na starcie czwartkowej sesji o około 1%. Spoglądając na notowania w ujęciu tygodniowym, mamy czytelne długoterminowe wsparcie, przy którym się znajdujemy. Wydaje się, że możliwe będzie kolejne odbicie, tak jak było to wiele razy w przeszłości. Trzeba jednak zaznaczyć, że kolejne odbicia mają coraz mniejszą dynamikę.

miraculum

Czytaj także: Oponeo [OPN], LC Corp [LCC] – Gorące spółki dnia 16.05.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here