Naga MarketsMirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Wizytówką przedsiębiorstwa jest niemal dwudziestopięcioletnie doświadczenie oraz ponad 350 zakończonych projektów inwestycyjnych należących w zdecydowanej większości do prestiżowych kontraktów budowlanych w zakresie budownictwa: przemysłowego (budynki produkcyjne, handlowe i usługowe); użyteczności publicznej (hale sportowe, stadiony, szpitale, urzędy administracji publicznej); inżynieryjno-drogowego (drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe, elementy miejskiej infrastruktury komunikacyjnej) oraz mieszkaniowego (budynki mieszkalne jednorodzinne, szeregowe oraz wielorodzinne).

Te artykuły również Cię zainteresują
W 2008 roku zadania inwestycyjne w zakresie budownictwa mieszkaniowego w systemie deweloperskim przejęła spółka córka – JHM DEVELOPMENT, której wyodrębnienie ze struktur Mirbud S.A. było odpowiedzią na potrzeby prężnie rozwijającego się rynku nieruchomości.

Co ciekawe, obecna kapitalizacja spółki zależnej JHM DEVELOPMENT jest większa od spółki “matki”. Kapitalizacja JHM wynosi obecnie 88 mln zł, a Mirbud zaledwie 68 mln zł.

Spółka Mirbud ma też niskie wskaźniki wartości rynkowej:

  • C/WK = 0.21
  • C/ZO = 1.65
  • C/Z = 3.65

Problemem są za to spore zobowiązania długoterminowe (275 mln zł) i krótkoterminowe (306 mln zł) przy kapitale własnym na poziomie 328 mln zł.

Analiza techniczna Mirbud – interwał tygodniowy

mirbud-w1Notowania spółki Mirbud znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym, jednak od końca 2015 roku mamy do czynienia z konsolidacją w pobliżu ważnego wsparcia zlokalizowanego na poziomie 0.63 – 0.68 zł. W ostatnich kilku tygodniach kurs dynamicznie rośnie i może to świadczyć o bliskiej zmianie trendu spadkowego na wzrostowy. Silny opór znajduje się w okolicy 1.00 – 1.05 zł. W pobliżu wspomnianego oporu przebiega również linia trendu spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here