Naga Markets

Mirbud przed szansą na zmianę układu sił na wykresieNotowania Mirbudu zyskiwały podczas dzisiejszej sesji ponad 2%. Powodem zwyżki przy nienajlepszych nastrojach na szerokim rynku były bardzo pozytywne szacunki wyników za trzy kwartały bieżącego roku. Poniżej streszczenie wyników oraz kilku innych kwestii, które pozytywnie wpływają na kurs od kilkunastu tygodni.

Mirbud odnotował 87 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III kw. 2022 r. przy 2 302 mln zł przychodów, podała spółka, prezentując wstępne dane. Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży wyniósł wstępnie 185 mln zł. Jednostkowy zysk netto to 94 mln zł. To bardzo mocne szacunki wyników.

Pozytywne informacje 

Spółka w długim terminie notuje dobre wyniki finansowe. Obecna, trudna sytuacja w branży, nie wpłynęła znacząco na pogorszenie wyników. Pod koniec wakacji spółka raportowała aż 55% wzrost przychodów w pierwszym półroczu bieżącego roku. Ponadto, co kilka tygodni słyszymy o wygranych kolejnych przetargach na budowę dróg, szkół i biurowców.

Spółka znalazła się także w październikowym zestawieniu faworytów DM BOŚ jako jedna z niewielu firm z sektora budowlanego.

Ciekawa technika 

Wykres dzienny pokazuje, że od połowy 2021 roku kurs porusza się w trendzie spadkowym, ale już o połowy bieżącego roku poruszał się bokiem. Obecnie cena wzrasta przy wzroście obrotów. W najbliższych dniach lub tygodniach, popyt powinien zmierzyć się z podwójnym oporem. Po pierwsze, mamy czytelną linię bessy. Po drugie czytelny poziom poprzedniego szczytu.

Czas na kluczowy test krawędzi kanału i poprzedniego szczytu na akcjach Mirbudu

W takim układzie wybicie dałoby bardzo klarowny znak. Wydaje się, że plany kupujących może opóźnić schłodzenie nastrojów na szerokim rynku. To może sprawić, że na wybicie okolic 3,80 zł będzie trzeba jeszcze zaczekać. Słabość cofnięcia w tym rejonie, powinna oznaczać szybkie ponowienie próby wybicia.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykuł3 najbardziej kuszące akcje spółek na jesień 2022
Następny artykułLFG i TFL wydały 3,413 mld USD próbując bronić peg TerraUSD (UST)
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here