Naga MarketsMirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa.

mirbud

Spółka bardzo silnie zyskuje na wartości podczas ostatnich kilku sesji. Wtorek przyniósł wzrosty o niemal 6% przy najwyższych obrotach od początku roku. Powodem nagłej zwyżki są doniesienia o wygranym przetargu. Oferta spółki o wartości 857 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na wykonanie prac przy budowie autostrady A1. Wykonawca ma zaprojektować i wybudować odcinek od Tuszyna do granicy województw łódzkiego i śląskiego oraz odcinek od węzła Bełchatów do węzła Kamieńsk. Jest to kolejna dobra informacja po ostatnim raporcie kwartalnym, który wykazał silny wzrost przychodów. Na wykresie mamy pionowy ruch w górę, który jeżeli będzie kontynuowany, może zmierzać w stronę kluczowego oporu przy 1,45 zł.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Inter Cars, Monnari, Torpol

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

famur
źródło xStation 5

Spółka poinformowała podczas wtorkowej sesji o podpisaniu umowy z Polską Grupą Górniczą na dostawę nowych przenośników zgrzebłowych wraz z wyposażeniem dodatkowym. Wartość kontraktu sięga 65,56 mln zł netto. Spoglądając na wykres trudno jednak szukać jakiejkolwiek reakcji na tę wiadomość. Akcje spółki nieznacznie taniały wczoraj, a od początku marca utrzymują się dość niskie obroty. Patrząc szerzej na wykres, wydaje się, że spadki mogą być kontynuowane, a kurs zmierza w kierunku kluczowego wsparcia okolic 4,55 zł czyli na zeszłoroczne minima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here