Naga Markets
Mirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa.

mirbud

Spółka bardzo silnie zyskuje na wartości podczas ostatnich kilku sesji. Wtorek przyniósł wzrosty o niemal 6% przy najwyższych obrotach od początku roku. Powodem nagłej zwyżki są doniesienia o wygranym przetargu. Oferta spółki o wartości 857 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na wykonanie prac przy budowie autostrady A1. Wykonawca ma zaprojektować i wybudować odcinek od Tuszyna do granicy województw łódzkiego i śląskiego oraz odcinek od węzła Bełchatów do węzła Kamieńsk. Jest to kolejna dobra informacja po ostatnim raporcie kwartalnym, który wykazał silny wzrost przychodów. Na wykresie mamy pionowy ruch w górę, który jeżeli będzie kontynuowany, może zmierzać w stronę kluczowego oporu przy 1,45 zł.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Inter Cars, Monnari, Torpol

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

famur
źródło xStation 5

Spółka poinformowała podczas wtorkowej sesji o podpisaniu umowy z Polską Grupą Górniczą na dostawę nowych przenośników zgrzebłowych wraz z wyposażeniem dodatkowym. Wartość kontraktu sięga 65,56 mln zł netto. Spoglądając na wykres trudno jednak szukać jakiejkolwiek reakcji na tę wiadomość. Akcje spółki nieznacznie taniały wczoraj, a od początku marca utrzymują się dość niskie obroty. Patrząc szerzej na wykres, wydaje się, że spadki mogą być kontynuowane, a kurs zmierza w kierunku kluczowego wsparcia okolic 4,55 zł czyli na zeszłoroczne minima.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here