Naga MarketsMirbud liderem wzrostów na sWIG80. Akcje drożeją o ponad 6%Kurs akcji Mirbud we wtorek przed południem kontynuuje silne wzrosty po bardzo dobrej poniedziałkowej sesji, która przyniosła zwyżkę o ponad 10%. Notowania spółki rosną na fali opublikowanych w piątek przed sesją dobrych wyników finansowych za I półrocze 2020 roku.

  • Mirbud jest polskim przedsiębiorstwem budowlanym
  • Spółka wchodzi w skład indeksu sWIG80
  • Od początku roku akcje Mirbud SĄ podrożały o ponad 115%.

Mirbud: przychody wzrosły o 8% w I półroczu 2020 r.

Kurs akcji Mirbud wzrasta we wtorek tuż przed południem już o 6,1% do 2,26 zł wskutek publikacji w piątek dobrych wyników finansowych w ciężkim okresie pandemii. Przez moment notowania spółki wzrosły nawet do 2,28 zł wyznaczając najwyższy poziom osiągnięty przez kurs Mirbudu od 2012 roku.

Mirbud liderem wzrostów na sWIG80. Akcje drożeją o ponad 6%
Notowania Mirbud SA. Źródło: tradingview.com

Zwyżka kursu akcji we wtorkowej sesji jest kontynuacją wzrostów z poniedziałku, gdy akcje Mirbudu podrożały aż o 10,36% do 2,13 zł.

Ostatni tydzień notowań spółki przyniósł wzrost o niemal 21%, ale za ostatnie wzrosty odpowiadają przede wszystkim całkiem dobre wyniki finansowe zaprezentowane w zeszły piątek w raporcie za I półrocze 2020 r.

Mirbud w I półroczu 2020 r. osiągnął przychody w wysokości 434,98 mln zł, co okazało się wynikiem aż o 8% wyższym niż w poprzednim roku. Zwiększył się również zysk netto, do 10,699 mln zł co przełożyło się na 1-proc. wzrost w ujęciu rocznym. Większy okazał się także zysk EBIT o 6%, natomiast spadł zysk ze sprzedaży o 2%.

Zobacz również: Famur SA mocno w górę dzięki wynikom za II kw. powyżej oczekiwań

Spółka posiadała także na koniec czerwca portfel o wartości 5,5 mld zł, w większości składający się z kontraktów drogowych.

Wystąpienie stanu pandemii w I półroczu miało zasadniczy wpływ na wyniki finansowe spółek Marywilska 44 oraz Expo Mazury. Konieczność niemal całkowitego zamknięcia obiektów zarządzanych przez obie spółki w okresie od 14 marca do 6 czerwca znajduje więc odzwierciedlenie również w skonsolidowanych wynikach finansowych grupy. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, osiągnięte wzrosty przychodów oraz zysku netto grupy kapitałowej Mirbud w omawianym okresie o odpowiednio 8 proc. i 1 proc. rok do roku należy uznać za sukces – skomentował Jerzy Migros, prezes Mirbudu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here