Naga MarketsMirbud i Erbud: Analiza fundamentalna Konrada KsiążakaIndeks WIG Budownictwo rośnie trzeci miesiąc z rzędu i jest obecnie wyceniany najwyżej od prawie 10 lat. Silne zyski wśród jego składowych notują między innymi akcje spółek Mirbud oraz Erbud. Ta pierwsza rośnie o około 100% od listopada, druga umacnia się o ponad 60%. Konrad Książak przygląda się im od strony fundamentalnej na antenie Comparic24.tv oceniając również całą kondycję sektora budowlanego w Polsce.

  • Poniższy odcinek rozpoczyna nowy cykl programów w Comparic24.tv poświęcony analizie fundamentalnej spółek
  • Z ostatnich raportowanych danych finansowych za III kw. wynika, że Mirbud osiągał 15,76 mln zł zysku netto
  • W tym samym okresie Erbud zarobił 22,37 mln zł

Te artykuły również Cię zainteresują
Mirbud i Erbud po 3 miesiącach wzrostów. Co dalej?

Mirbud odnotował 15,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 7,03 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 949 mln zł w 2019 r.

Z kolei Erbud odnotował 22,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 11,62 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. miała 2,31 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jakie akcje kupić 2020 | bitcoin info | kurs orlen | cena złotówki | analizy gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBank Millennium najsłabszy w indeksie mWIG40
Następny artykułAllegro nurkuje po wejściu Amazona. Spółka nie stoi jednak na przegranej pozycji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here