Naga Markets

Minutor Energia został doceniony przez GPW. Spółka otrzymała awans do segmentu NC FocusMinutor Energia, notowana na New Connect spółka, która specjalizuje się w sprzedaży fotowoltaiki i produkcji magazynów energii, została na podstawie okresowej weryfikacji zakwalifikowana przez GPW do segmentu NC Focus. Segment skupia m.in. spółki o rosnących przychodach i zyskach netto.

Minutor Energia przechodzi do segmentu NC Focus

– Jestem niezwykle dumny z awansu Minutor Energia do segmentu NC Focus, który obejmuje najbardziej perspektywiczne spółki z New Connect.Stanowi on potwierdzenie trafności naszych intensywnych działań oraz decyzji, które przyczyniają się do systematycznego rozwoju firmy. Awans do segmentu NC Focus to nasz kolejny sukces w ostatnim czasie. Niedawno ogłosiliśmy podpisanie umowy z Tauronem, wprowadziliśmy też na rynek własne magazyny energii. To wszystko dowodzi, że MINUTOR Energia jest w stanie się rozwijać nawet w czasie chwilowego zastoju w branży OZE, który obecnie obserwujemy. Polska i europejska energetyka potrzebują zmian oraz licznych inwestycji prowadzących do zwiększania niezależności energetycznej. Jestem przekonany, że OZE, a zwłaszcza fotowoltaika, to przyszłość. Patrzymy w nią z optymizmem, ponieważ jesteśmy dobrze przygotowani do sprostania rynkowym wyzwaniom. – powiedział Zbisław Lasek, Prezes i założyciel Minutor Energia S.A.Minutor Energia w marcu zaprezentował swój magazyn energii stworzony przez własny polski zespół. Magazyn MTR Cells K10 ma rozbudowaną komunikację z falownikami hybrydowymi, zawiera również praktyczny wyświetlacz. Spółka podpisała już pierwsze umowy dotyczące dystrybucji urządzenia. Prowadzi też rozmowy na temat sprzedaży zagranicznej.

Grupa ogłosiła ostatnio prywatną emisję akcji. Ma ona na celu dokapitalizowanie MINUTOR Cellarium – spółki zależnej, odpowiedzialnej za produkcję magazynów energii. Emisja ma doprowadzić do zwiększenia udziałów Minutor Energia w spółce zależnej z 58% do 80%.

­– Nasze magazyny energii cieszą się bardzo dużą popularnością. Spodziewamy się intensywnej sprzedaży w 4 kwartale tego roku. Widzimy stale rosnące zainteresowanie, dlatego zdecydowaliśmy się na emisję. Chcemy zwiększyć kontrolę nad MINUTOR Cellarium, ale przede wszystkim odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku. Proces produkcji magazynu od momentu zakupu części do dostarczenia gotowego produktu do klienta to okres około 3 miesięcy. Owoce dzisiejszych inwestycji będziemy więc zbierać na przełomie roku i w kolejnych kwartałach 2023 r. – dodał Prezes.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. dokonała reklasyfikacji spółek wchodzących w skład segmentu NC Focus 28 czerwca 2022 r. Od 1 lipca obejmuje on 97 emitentów, wobec 85 spółek notowanych w tym segmencie na koniec II kwartału 2022.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs | dino giełda | enea giełda | kurs franka sprzedaż | notowania jsw | kurs korony czeskiej wykres | kruk akcje opinie |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxia
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCavatina Holding S.A. rozpoczyna zapisy na kolejną serię obligacji
Następny artykułRecesja stała się faktem! To może zakończyć cykl podwyżek stóp NBP
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here