Naga MarketsMINUTOR Energia S.A. opublikował strategię rozwoju na najbliższe lataMINUTOR Energia S.A. (poprzednio Hub4Fintech S.A.), Spółka notowana na rynku NewConnect, poinformowała w dniu 6 października 2021 r., że jej Zarząd podjął uchwałę w zakresie przyjęcia strategii rozwoju Spółki na kolejne lata. Emitent bardzo liczy na rozwój segmentu biznesowego związanego z magazynowaniem energii.

MINUTOR Energia S.A. publikuje strategię rozwoju

Opublikowana przez Zarząd strategia rozwoju dzieli się na dwa główne kierunki mające zapewnić wzrost organizacji. Jej podstawą zapewniającą ciągłe budowanie wartości jest rozwój projektów z zakresu bilansowania, magazynowania oraz dewelopowania farm PV. Drugim obszarem rozwoju jest bieżący biznes ukierunkowany na wzrost skali sprzedaży w segmencie B2B, zamówieniach publicznych oraz z zewnętrznego i organicznie rosnącego kanału sprzedaży strukturyzowanej (MLM w organizacji) rozwiązań z zakresu instalacji fotowoltaicznych oraz innych, oferowanych przez Spółkę.– Jesteśmy wyróżniającą się spółką działającą w branży OZE, która to branża, pomimo fenomenalnych perspektyw w ujęciu długoterminowym,  w naszej opinii ma przed sobą czas zmierzający do zmniejszenia się jako rynku w ujęciu rok do roku. Rynku o długiej perspektywie rozwoju, ale mniejszego niż ostatnie dwa lata. Dynamiczny rozwój prosumenckich instalacji fotowoltaicznych negatywnie wpłynął na możliwości sieci elektroenergetycznych, dlatego za nadrzędny cel stawiamy sobie angażowanie się w projekty, które będą miały pozytywny wpływ na bilansowanie oraz magazynowanie energii, do których będziemy mogli trafić z naszą ofertą. Dla nas bilansowanie to nie tylko klastry, ale codzienna praca z odbiorcami naszych usług – komentuje Zbisław Lasek, Prezes Zarządu Spółki MINUTOR Energia S.A.

Spółka zapowiedziała na pierwszy kwartał 2022 r. wprowadzenie do sprzedaży serii magazynów energii ukierunkowanych na konsumenta, a do końca 2022 r. chce wprowadzić serię magazynów energii dla profesjonalistów (przedsiębiorstwa, spółki energetyczne, klastry energii).

We wrześniu 2021 r. Sąd zarejestrował połączenie spółki MINUTOR Energia Sp. z o.o. z notowaną na rynku NewConnect spółką Hub4Fintech S.A., dzięki czemu MINUTOR Energia S.A. stał się spółką publiczną. Jednym z jej głównych akcjonariuszy jest Artur Górski specjalizujący się w restrukturyzacjach oraz transakcjach typu M&A na rynku publicznym. Jest on znaczącym akcjonariuszem wielu spółek z rynku NewConnect oraz GPW

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 11bit kurs | gpw spółki | stalprodukt akcje prognozy | gpw celon pharma | aktualny kurs rubla | kghm kurs | develia gpw |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here