Naga Markets

Minutor Energia otrzymał warunki przyłączeniowe dla budowanego wielkoskalowego magazynu energiiMinutor Energia, notowana na New Connect spółka, która specjalizuje się w sprzedaży fotowoltaiki i produkcji magazynów energii, podała, że spółka zależna, MTR Farm PV2 sp. z o.o. otrzymała warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej o mocy do 2,5 MW dla magazynu energii (kontenerów bateryjnych) o pojemności 8 MWh. Ponadto, MTR Farm PV2 sp. z o.o. zawarła umowę dzierżawy nieruchomości gruntowej, na której posadowiony zostanie magazyn energii.

Minutor Energia otrzymał warunki przyłączeniowe dla budowanego wielkoskalowego magazynu energii

­– W ostatnim czasie uruchomiliśmy sprzedaż magazynów dla odbiorcy indywidualnego, niestety poziom sprzedaży jest niższy od oczekiwanego. Natomiast pod względem technicznym i logistycznym jesteśmy przygotowani i  produkcja magazynów nie stwarza nam żadnych problemów. Zgoda na przyłączenie do sieci magazynu o mocy do 2,5 MW to dla nas kolejny duży krok w rozwoju. Widzimy rosnące znaczenie magazynowania energii w stabilizacji całego systemu elektroenergetycznego, w tym wielkoskalowych magazynów energii. – powiedział Zbisław Lasek, prezes Grupy MINUTOR Energia.Spółka poinformowała, że magazyn zlokalizowany będzie w mieście wojewódzkim. MTR Farm PV2 sp. z o.o. zawarła także umowę dzierżawy gruntu na 15 lat o powierzchni 75 m2, na której ulokuje magazyn energii. Wartość czynszu dzierżawnego nie odbiega od średnich rynkowych w tego typu umowach. Zakładany termin oddania do użytkowania jest przewidziany na I połowę 2023 r.

– Chcemy być kompletną grupą kapitałową. Mamy zarówno spółki posiadające i dewelopujące projekty OZE, teraz dokładamy kolejny element czyli produkcję magazynów energii. Dzięki takiej konstrukcji możemy podejmować się najbardziej skomplikowanych projektów. Jesteśmy przygotowani do rozwoju rynku OZE po stronie skomplikowanych projektów dla energochłonnych przedsiębiorstw,  możemy łatwo reagować na nowe trendy. Magazynowanie energii jest coraz mocniej nasilającym się trendem, który przewidzieliśmy. Nasz projekt wpisuje się w przyszłość rynku zarówno usług elastycznościowych jak i zmian zachodzących na rynku mocy oraz możliwości udziału w bieżącym handlu energią. Odbioru po niższych stawkach, sprzedaży po droższych, co w efekcie przekłada się na stabilizację sieci. Magazynowanie to przyszłość niezależnie od źródła pochodzenia energii  – dodał prezes MINUTOR Energia.

W ostatnim czasie spółka została wyróżniona przez GPW, która zakwalifikowała Minutor do segmentu NC Focus, skupiającego najbardziej perspektywistyczne spółki z rynku New Connect.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułModuły BIPV od ML System z odpornością ogniową EI30
Następny artykułSrebro i miedź nadal równocześnie zyskują
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here