Naga MarketsHUB4Fintech (poprzednio CWA) podpisał list intencyjny w sprawie połączenia z Minutor Energia, podały spółki we wspólnym komunikacie. Spółki rozpoczęły prace nad term sheet, a jego podpisanie ma nastąpić do 30 października 2020 r.

HUB4Fintech podpisał list intencyjny w sprawie połączenia z Minutor Energia

Podmioty podjęły negocjacje odnośnie do fuzji, dostrzegły bowiem korzyści płynące z zacieśnienia współpracy pomiędzy nimi oraz możliwości wykorzystania synergii płynącej z posiadanego doświadczenia i wzajemnych potencjałów. Planowany sposób połączenia to połączenie przez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Minutor Energia (spółka przejmowana) na HUB4Fintech (spółka przejmująca) w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Minutor Energia akcji HUB4Fintech. Istotną intencją stron jest to, aby po planowanym połączeniu powstał podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży OZE. Podpisanie listu intencyjnego otwiera etap prac nad przygotowaniem term sheet (porozumienia w sprawie podstawowych warunków transakcji), którego podpisanie powinno nastąpić do 30 października 2020 r. Zarząd HUB4Fintech liczy, że połączenie może przynieść duże korzyści obu spółkom, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Podpisanie listu intencyjnego potwierdza zamiary stron w kierunku wspólnego działania w obszarze odnawialnych źródeł energii, wykorzystując synergię doświadczeń, kompetencji oraz wartości, jakimi kierują się obie spółki. HUB4Fintech S.A. już wcześniej dostrzegł potencjał rynku OZE i możliwość połączenia klasycznych modeli dystrybucji z usługami fintech. Połączenie kompetencji obu firm pozwoli zbudować ofertę rozwiązań innowacyjnych na skalę krajową i agresywniej skonsumować udział w tym perspektywicznym rynku OZE” – powiedział prezes HUB4Fintech Mirosław Januszewski, cytowany w komunikacie.

“Wejście na rynek NewConnect przez tzw. odwrotne połączenie wpisuje się w nasze plany związane z upublicznieniem spółki. Bycie spółką publiczną w czasie, kiedy podmioty z branży OZE należą do jednych z najatrakcyjniejszych dla inwestorów, na pewno przyczyni się do rozwoju naszego biznesu i budowania wzrostu wartości spółki. Chcemy zwiększać skalę działalności w kolejnych regionach kraju oraz realizować nowe projekty farm fotowoltaicznych – dodał prezes Minutor Energia Zbisław Lasek.

HUB4Fintech S.A. (poprzednio CWA S.A.) to spółka notowana na rynku NewConnect od października 2017 r. Jej dotychczasowym obszarem działalności były usługi szkoleniowe, informatyczne i doradcze dla sektora publicznego. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest Artur Górski.

Minutor Energia Sp. z o.o. to podmiot działający w branży odnawialnych źródeł energii i specjalizujący się w montażach instalacji fotowoltaicznych dla domów, klientów biznesowych oraz realizowaniu farm fotowoltaicznych. Marka Minutor Energia została powołana w 2019 r. przez Minutor Sp. z o.o. – podmiot świadczący wysoko wyspecjalizowane usługi techniczne dla przemysłu, głównie wydobywczego. Jednym z inwestorów Minutor Energia Sp. z o.o. jest Artur Górski specjalizujący się transakcjach M&A na rynku NewConnect oraz GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here