Naga MarketsBank Rezerw Australii, RBADziś w nocy Bank Rezerw Australii (RBA) przedstawił najnowszy protokół z posiedzenia dotyczący polityki monetarnej. Analitycy Rabobanku zwracają uwagę, że grudniowe minuty RBA pokazały, iż bank centralny nie zdecyduje się na obniżkę stóp przed lutym 2020 roku. Z kolei według Billa Evansa, analityka w Westpac, zarząd RBA uznał lutowe posiedzenie za kluczowe dla ponownej oceny perspektyw gospodarczych Australii. W związku z tym oczekuje najbliższej obniżki stóp procentowych właśnie na tym posiedzeniu. Kurs dolara australijskiego kontynuuje dziś deprecjacje, tracąc na wartości do dolara amerykańskiego prawie -0,5 procenta.


Protokół RBA podkreśla znaczenie lutowego spotkania – Westpac

Protokół z grudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej wyjaśnił, że Rada ponownie oceni perspektywy gospodarcze w lutym. Chociaż pod koniec roku wydaje się rozsądne, że przegląd nastąpi na początku następnego roku, nie odnotowano tego specjalnie w grudniowych minutkach w poprzednich latach – wskazano w raporcie.

Kolejnymi dowodami potwierdzającymi znaczenie tego sygnału jest wzmianka w protokole, iż „wzrost gospodarczy i stopa bezrobocia pozostają zasadniczo zgodne z prognozami, ale członkowie zgadzają się, że będzie to miało wpływ na pogorszenie perspektyw”.

Te dwie obserwacje z protokołu silnie wskazują na niezwykłe znaczenie przepływu danych w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Protokoły te utwierdzają nas w przekonaniu, że Rada może kontynuować obniżki stóp na lutowym posiedzeniu. Przepływ danych ekonomicznych w ciągu najbliższych sześciu tygodni będzie miał kluczowe znaczenie dla tej decyzji, szczególnie na rynku pracy – sprzedaż detaliczna i zaufanie konsumentów. Zakładamy, że RBA obniży stopę gotówkową z 0,75% do 0,50% na lutowym posiedzeniu zarządu – podsumowano.

RBA: Obniżka najwcześniej w lutym – Rabobank

Analitycy Rabobanku zwracają uwagę, że grudniowe minuty RBA pokazały, iż bank centralny nie zdecyduje się na obniżkę stóp przed lutym 2020 roku

RBA omówiło również obawy dotyczące wpływu niższych stóp procentowych na zaufanie, zwracając uwagę na spadek zaufania biznesu i nastrojów konsumentów w tym roku. Spadek ten zbiegł się ze zwiększoną niepewnością gospodarczą na całym świecie, okresem łagodniejszego wzrostu gospodarki australijskiej i słabego wzrostu dochodów gospodarstw domowych. Chociaż członkowie zauważyli negatywne skutki zaufania dla niektórych części społeczności wynikające z niższych stóp procentowych, uznali, że wpływ tych efektów raczej nie przeważy pozytywnych bodźców dla gospodarki wynikających z niższych stóp procentowych – napisano w raporcie.

Zobacz również: Funt brytyjski i kurs dolara australijskiego przegranymi wtorku na Forex

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here