Naga MarketsLogo FOMC na tle statuty wolnościProtokół z nieplanowanego posiedzenia FOMC z zeszłego miesiąca (15 marca) może rzucić światło dzienne na ostatnią politykę monetarną Rezerwy Federalnej. Analityk FXStreet, Joseph Trevisani, uważa, że dzisiejsze minutki (20:00) pokażą jaki był motyw przewodni banku centralnego na drugim nadzwyczajnym spotkaniu w tym miesiącu. Tymczasem analitycy z Credit Suisse oczekują dalszego spadku pary EURUSD do dołka z 2017 roku na poziomie 1,03 oraz nie wykluczają spadku poniżej parytetu do 0,99.


Fed w tarapatach. Jak instytucja rozwiąże problem rosnącego bilansu?

W ocenie Josepha Trevisaniego nie ma wątpliwości, że kryzys nastąpi, ale pozostawienie go bez opieki wywołałoby o wiele większe szkody, gdyby system finansowy przedarł się przez bariery ochronne Fedu.

Ciekawe jak duże wrażenie dramatyzmu zostawi po sobie biurokratyczne sformułowanie protokołu FOMC. Dobrze byłoby również wiedzieć, co prezesi zamierzają zrobić z bilansem Fed, który może wkrótce eksplodować. Jest teraz o 5,8 biliona dolarów większy niż w jakimkolwiek momencie kryzysu finansowego i jego następstw – napisał w raporcie Trevisani.

Rynki walutowe, kredytowe i giełdowe podniosły się od punktu kulminacyjnego w połowie marca, a z perspektywy czasu może się okazać, że był to punkt zwrotny w tym kryzysie – dodał.

Kurs EURUSD: Niewykluczony spadek poniżej parytetu – Credit Suisse

W marcu kurs EURUSD odnotował falę wzrostową, ale trend pozostaje spadkowy, zdaniem analityków Credit Suisse. To sprawia, że oczekują testu z dołka 2017 r. na poziomie 1,0340, a nawet spadku poniżej parytetu.

Wyraźne przebicie wsparcia 1,0765 otworzy drogę do 1,0635, a następnie do najniższego poziomu w 2017 r. na poziomie 1,0341. Chociaż szansę są małe to nie wykluczamy spadku poniżej parytetu do 0,9900, co stanowi 78,6% zniesienia całego byczego trendu 2000/20008. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej oporu 1,1150 wyhamowałby presję sprzedających, a przebicie 1,1495 stanowiłoby ważną bazę dla kupujących – podsumowano.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here