Naga MarketsLogo FOMC na tle statuty wolnościDolar pozostaje w oczekiwaniu na środową publikację minutek z ostatniego spotkania banku centralnego USA. Na spotkaniu pod koniec października Fed po raz trzeci obniżył stopy procentowe w tym roku, a fundusze hedgingowe podniosły niedźwiedzie zakłady w stosunku do dolara w ciągu ostatnich trzech tygodni w oczekiwaniu na dalsze jego osłabienie. Bill Evans, główny ekonomista Westpac sugeruje, że w związku z ostatnimi wydarzeniami przesunęli swój harmonogram kolejnej obniżki stóp procentowych przez amerykański Fed z grudnia do marca przyszłego roku.


Dolar w odwrocie oczekując na FOMC

usa chiny wojna handlowaZanikające nadzieje na wstępną umowę handlową między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami również wpłynęły negatywnie na dolara, spychając go z miesięcznego maksimum przetestowanego w zeszłym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nagłówki mediów ws. umowy handlowej napędzają rynki. Choć ogólnie wydaje się, że najgorsze jest za nami na froncie wojny handlowej, musi pojawić się silny katalizator, aby przesunąć rynki z dala od utrzymującej się niepewności – powiedział Neil Mellor, starszy strateg ds. walut w BNY Mellon w Londynie.

W ostatnim czasie rosły oczekiwania, że ​​Waszyngton i Pekin podpiszą w tym miesiącu tak zwaną „fazę pierwszą”, aby złagodzić 16-miesięczną wojnę handlową. Jednak nadzieje te uległy ostudzeniu w poniedziałek po tym, jak CNBC poinformowało, że Chiny są pesymistyczne wobec potencjalnej umowy.

Deutsche Bank szacuje, że zmienność rynku walutowego dla głównych par walutowych G10 utrzymuje się na najniższym poziomie od 45 lat. W stosunku do dolara główne waluty G10 są na dobrej drodze do osiągnięcia średniego rocznego zakresu wynoszącego zaledwie 8,5%, w porównaniu ze zmiennością po Bretton Woods 15,2% i maksimum 30,7%, które zostało osiągnięte podczas kryzysu z 2008 roku.

Okres niskiej inflacji, ograniczonych zmian w polityce banku centralnego i wspólny nacisk ze strony globalnych decydentów politycznych na powstrzymanie negatywnej presji na rynkach światowych przyczyniły się do okresu niskiej zmienności na rynkach finansowych.

FOMC: Kolejny termin obniżki stóp został przesunięty z powrotem na marzec – Westpac

Podtrzymujemy nasze oczekiwania, że ​​nadal będą trzy obniżki FOMC, a stopa końcowa ustabilizuje się na  poziomie 0,875% do września 2020 r. Kluczem do tego poglądu jest to, że spodziewamy się spowolnienia wzrostu w USA do około 1,5% rocznie w 2020 r. – znacznie poniżej potencjału (1,8%) i obecnej prognozy FOMC na poziomie 2,0% – napisał Bill Evans.

Ta prognoza stóp jest sprzeczna z obecnymi cenami rynkowymi, które dyskontują jeszcze jedną obniżkę stóp w tym cyklu do września 2020 r. Oświadczenie wynikające z decyzji o obniżeniu stóp procentowych na październikowym posiedzeniu stanowi wyraźny komunikat o zamiarze FOMC wstrzymania w najbliższym czasie – podsumował.

Kurs dolara kontynuuje deprecjację

Indeks dolara spadł w tym tygodniu o -0,20 procent oddalając się od listopadowego szczytu 98,45. Dalsza deprecjacja może przyczynić się do spadku w rejon formacji podwójnego dołka 97,15. Jego przebicie otworzy drogę do czerwcowego minimum 95,84. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej 98,45 umożliwiłby test tegorocznego maksimum 99,67, niedaleko psychologicznego oporu 100,00.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingviewcomConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here