Naga Markets



Już dziś punktualnie o 20:00 inwestorzy poznają najnowszy protokół z posiedzenia FOMC tzw. „minutki FOMC”. W tym roku urzędnicy Rezerwy Federalnej ograniczyli prognozowane podwyżki stóp procentowych do zera i oznajmili, że zakończą redukcję bilansu już we wrześniu. Eksperci z dużych banków inwestycyjnych opisują jakiego przebiegu majowej debaty oczekują.


Zobacz również: Spowalnia wzrost gospodarczy w USA i Chinach. Fed nie zmieni swojej polityki – komentują duże banki

Te artykuły również Cię zainteresują




FOMC dziś w centrum uwagi – Deutsche Bank

Analitycy z Deutsche Bank podkreślają, że tego wieczoru poznamy protokół FOMC ze spotkania na początku tego miesiąca i będzie to kluczowa publikacja podczas dzisiejszej sesji.

jerome powell
Jerome Powell, prezes FED

Zwykle byłoby wystarczająco wiele aspektów by skupić się na minutkach, lecz biorąc pod uwagę rozwój sytuacji handlowej od ostatniego spotkania jest mało prawdopodobne, że cokolwiek zostanie zmienione. W związku z tym uważamy, że debata przebiegnie pod kątem pytań o inflację, a Powell najprawdopodobniej przypomni, że kilka „przejściowych” czynników obciążyło w ostatnim czasie jej odczyty – napisano w raporcie.

Eksperci zauważają, iż coraz większa ilość amerykańskich ekonomistów skłania się do scenariusza w którym dochodzi do obcięcia prognoz dla celu inflacyjnego przez FOMC.

Interesujące będzie jak rozegra się debata zwłaszcza w świetle rosnących obaw dotyczących oczekiwań inflacyjnych i przeglądu ram dotychczasowej polityki Fed – dodano.

Protokół FOMC wśród dzisiejszych uczestników rynku – Danske Bank

Według analityków Danske Bank w USA rynki będą uważnie obserwować protokół FOMC z majowego posiedzenia, który zostanie opublikowany o godzinie 20:00.

Fed wyraźnie poinformował, że jego działania monetarne pozostaną w zawieszeniu przez jakiś czas. W związku z tym oczekujemy, że skupienie inwestorów będzie prawdopodobnie głównie na poznaniu powodów obniżenia odsetek od rezerw nadwyżkowych (stopa IOER) – wskazano w raporcie.

Protokół FOMC przedstawi ostrożny ton Fedu – TDS

Według analityków TD Securities, środowa publikacja protokołu FOMC powinna pokazać dalej ostrożny Fed z większością cierpliwością do niskiej (przejściowej) inflacji.

Przypomnijmy, że przewodniczący Powell po ostatnim posiedzeniu podkreślił, że obecna polityka fiskalna jest odpowiednia i że FOMC nie widzi powodu by zmieniać ją w jakimkolwiek kierunku – zauważają eksperci z TDS.

USA: Rynki prawdopodobnie skoncentrują się na minutach FOMC – Westpac

usa chiny wojna handlowaWedług analityków z Westpac administracja Trumpa złagodziła obawy rynku związane z rosnącymi napięciami handlowymi dając do zrozumienia, że ​​negocjacje handlowe mogą nadal postępować z nadzieją na spotkanie na szczycie Trump-Xi podczas G20 pod koniec czerwca. Jednak zwiększenie taryf na towary chińskie i odwetowe działania z Chin istotnie zaostrzyły obecny dialog.

Inwestorzy prawdopodobnie skupią się dziś na protokole FOMC i jego szczegółach dotyczących niskiej inflacji, która ma charakter przejściowy, a także przeanalizują narzędzia polityki monetarnej i obecnych ram Fedu. Po okresie mieszanych publikacji danych makroekonomicznych, seria badań Fed może dostarczyć niezbędnych ocen tj. wpływ taryf handlowych na gospodarkę czy wpływ pogarszających się globalnych nastrojów. Kurs dolara powinien konsolidować do samego protokołu FOMC – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Raport CFTC: Duzi gracze redukują shorty na euro, funcie i jenie

Indeks dolara w środę 22 maja 2019
Indeks dolara na interwale czterogodzinnym



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here