Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Pasmo terroru, które przeszło przez Hiszpanię mogło przyczynić się do strat zanotowanych na giełdach, jednak większość mediów finansowych jako przyczynę spadków stawia plotkę, która obiegła wczoraj Wall Street. Głosiła ona, że główny doradca ekonomiczny Trumpa, Gary Cohn opuścił swoje stanowisko. Pomimo tego, że plotka została szybko zdementowana, na Wall Street zapanował strach. Co jeśli najlepsi doradcy Trumpa zaczną od niego odchodzić?


Przecież większość Amerykanów, którzy nie wierzą do końca w  zdolności swojego prezydenta wierzą, że przynajmniej otacza się on właściwymi ludźmi. Co jeśli Ci nagle znikną? Z czym byśmy zostali?

Te artykuły również Cię zainteresują
Sama myśl o takim scenariuszu wystarczyła, aby odnotować spadki na rynkach i wysłać indeks VIX do niemal najwyższego poziomu roku. Dow Jones obudził się ze swojego marazmu, a był to rzeczywiście głęboki sen. Była to bowiem pierwsza sesja, którą DJ30 przesunął ponad 1% w dowolnym kierunku w ciągu ostatnich 63 sesji.Być może ze względu na tę całą niepewność, która panuje obecnie na rynkach metale szlachetne drożeją, z czego wiele z nich zbliża się do stref przełamania. Największą siłą napędową całego rynku jest platyna, która od początku miesiąca wzrosła o ponad 4%. Poniżej znajdziecie porównanie wykresów najważniejszych metali szlachetnych:Złoto tymczasem jest coraz bliżej poziomu 1300 USD. Po dwóch nieudanych próbach być może uda się w końcu pokonać ten szklany sufit:

Protokoły ze wczorajszego posiedzenia EBC ujawniły pewne, dość duże wyłamania w nacisku na “normalizację polityki pieniężnej”. Wiele banków centralnych w ostatnim miesiącu mówiło, że nadszedł czas na zaostrzenie polityki pieniężnej poprzez podwyższenie stóp procentowych i zmniejszenie tempa poluźniania polityki pieniężnej.

Wykorzystaj zalety social tradingu – sprawdź możliwości platformy eToro

Cóż, Stany Zjednoczone wydają się być podzielone na tym froncie. Choć Europejski Bank Centralny nie wygląda na podzielony, to wyraził zaniepokojenie faktem, że euro jest na zbyt wysokim poziomie, aby było to dobre dla gospodarki strefy. Euro bardzo uprzejmie spadło po tych komentarzach, kontynuując budowanie chorągiewki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here