Naga Marketsdanske-bank-logoW ostatnich 24 godzinach całkiem sporo się wydarzyło. Do najważniejszych wydarzeń minionego dnia analitycy Danske Bank zaliczają przede wszystkim minutki FOMC oraz wyniki najnowszego sondażu w sprawie Brexitu. Czego zatem oczekiwać pod koniec tygodnia na rynkach?


Wszyscy zgodnie przyznają, że wczorajsze oświadczenie z ostatniego posiedzenia FOMC okazało się nadzwyczaj jastrzębie. Dziś będziemy mieć okazję do wysłuchania co do powiedzenia w sprawie ewentualnej czerwcowej podwyżki mają Stanley Fisher (postawa neutralna) oraz William Dudley (gołąb). Obaj panowie mają możliwość głosowania w czerwcu, więc inwestorzy będą śledzić ich słowa z najwyższą uwagą.

Natomiast w odpowiedzi na wczorajsze wyniki sondażu IPSOS w sprawie potencjalnego wyjścia Wielkiej Brytanii z struktur unijnych. Badanie jasno wskazało, że 55% ankietowanych zagłosowałoby w czerwcu za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Analitycy Danske zwracają uwagę na fakt, że sondaż przeprowadzony był za pośrednictwem telefonów. Tak przeprowadzane badania niemal nigdy nie dają przewagi opcji Brexitu.

Naszym zdaniem, do samego referendum wycena GBP wobec pozostałych walut G10 pozostanie niezwykle zmienna. Brak jakiegokolwiek trendu o dłuższym horyzoncie powoduje, że GBP/USD nie jest brane przez nas pod uwagę – stwierdzają analitycy Danske.

GBP/USD zatrzymało się na zniesieniu zewnętrznym 112,8 wczorajszego zakresu zmiany ceny.
GBP/USD zatrzymało się na zniesieniu zewnętrznym 112,8 wczorajszego zakresu zmiany ceny.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułS&P 500 – po minutkach
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – EURSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here