Naga MarketsKilka minut temu Bank Australii opublikował sprawozdanie z ostatniego spotkania dotyczącego polityki monetarnej. Wprawdzie nie dowiedzieliśmy się niczego przełomowego, ale i tak warto zagłębić się w szczegóły minutek. Oryginalną treść raportu przeczytasz tutaj.

Członkowie RBA są zgodni co do tego, że w najbliższym czasie nie będzie żadnej zmiany polityki monetarnej. Przy obecnych warunkach gospodarczych, prawdopodobnie kolejnym krokiem Banku będzie podwyżka stóp procentowych. Postęp w stopie bezrobocia i inflacji będzie stopniowy. Inflacja pozostanie niska jeszcze przez jakiś czas z powodu konkurencji na rynku detalicznym i powolnego wzrostu płac.

Gospodarka prawdopodobnie osiągnie większy wzrost niż miało to miejsce w 2017 roku. Jeśli dolar australijski się umocni, to wzrost gospodarczy spowolni. Sytuacja na rynku pracy się poprawia, powinniśmy spodziewać się podwyżki płac. Rynek pracy wciąż nie jest nasycony.

Wysoki poziom zadłużenia gospodarstw domowych powodem obaw o prognozy dotyczące konsumpcji. Należy monitorować ryzyko związane z globalnymi restrykcjami dotyczącymi handlu. Ogólna kondycja globalnej gospodarki jest bardzo mocna, ryzykiem jest poziom chińskiego zadłużenia.

AUD zareagował na minutki osłabieniem, choć cena znalazła się na poziomie, gdzie była jeszcze parę godzin temu, więc reakcja nie jest jakaś mocna.

Reakcja AUDUSD na wykresie M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here