Naga MarketseuroDziś o godzinie 13:30 opublikowany został protokół z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Publikacja “minutes” nie wywołała jednak większej zmienności na kursie euro do dolara EURUSD. Kurs zdołał jednak zatrzymać spadki na wysokości ostatnich minimów, tym samym cena znajduje się w wąskiej 40-pipsowej konsolidacji.


Minutes bez wpływu na kurs euro

Dzisiejszy protokół EBC nie zaskoczył inwestorów.

Najważniejsze fragmenty protokołu:

  • Luzowanie polityki pieniężnej w przyszłości może obejmować cięcia stóp procentowych, także zakupy aktywów
  • Spowolnienie gospodarcze może trwać dłużej niż oczekiwano
  • Większość członków EBC jest zaniepokojona spadającymi oczekiwaniami inflacyjnymi
  • Globalna wymiana handlowa z gorszymi perspektywami

Kurs euro nie reaguje na publikację raportu, prawa walutowa utrzymuje się w konsolidacji nie przekraczalnej 40 pispów. Nieco większa reakcję mogliśmy obserwować podczas publikacji wskaźników PMI z Niemiec i strefy euro.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał M30

Kurs euro do dolara w konsolidacji

Kurs EURUSD na niższym przedziale czasowym co prawda pozostaje w konsolidacji, niemniej patrząc na H4, obowiązuje tendencja spadkowa. Rynek nie zdołał dziś pokonać strefy oporowej przy 1,1110, co doprowadziło do ponownego testu ostatnich minimów. Jednak kupujący po raz kolejny powstrzymali spadki, przez co kurs euro do dolara w ciągu utrzymuje się w ruchu bocznym. Oczywiście główna tendencja w ostatnim czasie jest spadkowa, dlatego też należy pamiętać, że każdy kolejny test minimów, może zakończyć się wybiciem i ruchem w kierunku dołków z pierwszego sierpnia – 1,1025.

Wykres EURUSD
EURUSD interwałH4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here